Zapowiedzi na rok 2024

Witamy się z Wami w roku 2024! Dla nas jest on szczególny.

Dlaczego?

Świętujemy trzydziestolecie naszego wydawnictwa! To naprawdę dużo czasu. Bardzo cieszymy się, że jesteście z nami na różnych etapach tej ekscytującej przygody.

Pojawi się jeszcze okazja do świętowania, ale dzisiaj piszemy z innego powodu – chcemy podzielić się z Wami zapowiedziami wydawniczymi na ten rok.

Podane poniżej tytuły nie są przedstawione w kolejności wydawania. Ponadto poniższa lista przedstawia nasze plany, które mogą ulec zmianie.

GRY FABULARNE (RPG)

WARHAMMER 40,000: IMPERIUM MALEDICTUM 

Core Rulebook / Podręcznik Główny 

Imperium Maledictum to najnowsza gra fabularna sygnowana marką Warhammer 40,000.

Jej akcja rozgrywa się we wspaniałym Sektorze Machariańskim – sektorze wykutym w ogniu i krwi z tysiąca światów podbitych przez Lorda Solara Machariusa. To sektor pełen niebezpieczeństw.

Imperium Maledictum wykorzystuje znaną, ale wygładzoną mechanikę d100, aby wciągnąć graczy w opowieści pełne intryg, zdrady i spisku.

Gracze wcielają się w imperialnych adeptów i obywateli zrekrutowanych przez potężnego Patrona. Te wpływowe postacie rekrutują persony spoza zwykłej struktury dowodzenia, aby podejmowały się ponurych i niebezpiecznych misji.

Gamemaster’s Screen / Ekran Mistrz Gry

Ekran mistrza gry jest niezbędnym dodatkiem do arsenału każdego prowadzącego! Zawiera mnóstwo przydatnych informacji, które przyspieszą Wasze sesje.

Ponadto wraz z ekranem otrzymacie 32-stronicową broszurę, pełną przydatnych tabelek. W środku znajdziecie również trzy krótkie przygody. 

Rokarth Adventures: Chemical Burn [PDF]

Przygoda wprowadzająca do systemu Warhammer 40,000 Roleplay: Imperium Maledictum.

Patron Bohaterów zlecił im rzekomo proste zadanie: znaleźć i zniszczyć źródło niezatwierdzonej substancji biochemicznej o nazwie Gratis w kopcu Rokarth. Śledztwo sprowadzi Bohaterów na śmiertelną ścieżkę zepsucia i niebezpieczeństw.

CONAN: PRZYGODY W ERZE NIEWYŚNIONEJ

Conan the Mercenary / Conan Najemnik

Conan Najemnik przedstawia, jak nazwa wskazuje, tajniki zawodu najemnika.

W suplemencie znajdziecie opis miejsc takich jak Koth, Ophir, Shem i Khoraja, nowe archetypy, talenty i ekwipunek oraz zasady bitew na masową skalę.

Conan the Pirate / Conan Pirat

Conan Złodziej zabierze Was na głębokie wody ery hyboryjskiej.

W suplemencie znajdziecie opis nadbrzeżnych królestw najeżdżanych przez Conana w czasach kiedy był piratem, nowe pirackie talenty, nowe przedmioty oraz statystyki wszelkiej maści statków i okrętów. 

Jeweled Thrones of the Earth / Zdobione Klejnotami Trony Świata 

Zbiór siedmiu przygód do systemu Conan: Przygody w erze niewyśnionej.

Możecie je rozegrać osobno lub połączyć w epicką kampanię.   

Shining Kingdoms: Eye of the Vulture [PDF]

Pierwsza z ośmiu przygód z cyklu Shining Kingdoms.

Możecie je rozegrać osobno lub połączyć w epicką kampanię.   

Shining Kingdoms: Isle of the Eons [PDF]

Druga z ośmiu przygód z cyklu Shining Kingdoms.

Możecie je rozegrać osobno lub połączyć w epicką kampanię.   

Shining Kingdoms: The Black Temple [PDF]

Trzecia z ośmiu przygód z cyklu Shining Kingdoms.

Możecie je rozegrać osobno lub połączyć w epicką kampanię.   

WARHAMMER 40,000 ROLEPLAY: WRATH & GLORY

Church of Steel

Odkryjcie tajemnice Ducha Maszyny i uwolnijcie potężną moc machin wojennych, dzięki temu kompleksowemu przewodnikowi po pojazdach do gry Warhammer 40,000: Wrath & Glory.

W tej opasłej księdze znajdują się zasady dla ponad 80 pojazdów różnych Gatunków i Frakcji 41. tysiąclecia, a także zasady narracyjne dotyczące ich używania w trakcie Waszych sesji.

WG_CoS_Cover-1

Gamemaster’s Screen / Ekran Mistrz Gry

Ekran mistrza gry to niezbędny dodatek dla każdego prowadzącego!

Zawiera bogactwo informacji, często wykorzystywane zasady oraz dodatkową 32-stronicową broszurę pełną porad, postaci niezależnych i krótkich przygód odpowiednich dla każdej grupy.

wag_gm_screen_booklet

Redacted Records

Ten suplement traktuje o ogromnych statkach dryfujących w przestrzeni kosmicznej. Zabierze Was ze względnie bezpiecznych planet systemu Gilead wprost w głąb Pustki gdzie stawicie czoła niewyobrażalnym zagrożeniom.

Nowy dodatek odkrywa liczne sekrety systemu Gilead, otwierając przed graczami nowe miejsca, przeciwników, a także nowe opcje tworzenia postaci.

Starter Set / Zestaw Startowy

Zestaw Startowy zawiera wszystko, czego potrzebujecie, aby rozpocząć odgrywanie epickich przygód w systemie Gilead.

Niezależnie od tego, czy jest to Twoja pierwsza gra fabularna, czy też jesteś doświadczonym mistrzem gry przygotowującym kolejną kampanię, ten pudełkowy zestaw jest idealnym punktem wyjścia dla każdego.

Gutshiva’s Kommandos / Komandozi Rzezibrzucha [PDF]

Ten minisuplement przedstawia postać komandosa Rzezibrzucha i jego ekipy.

Możecie wykorztać ich jako grupę sojuszników z słowek kluczowym ORK lub jako przeciwników dla grupy bohaterów graczy ze słowem kluczomym IMPERIUM.

Każda z postaci komandosów posiada unikalną misję lojalnościową.

WARHAMMER AGE OF SIGMAR ROLEPLAY: SOULBOUND

Champions of Order / Czempioni Ładu

Dodatek Czempioni Ładu daje graczom mnóstwo nowych opcji tworzenia postaci w grze Warhammer Age of Sigmar: Soulbound. Zawiera nowe archetypy, nowe talenty i niszczycielskie nowe zaklęcia.

To ogrom treści i możliwości, które urozmaicą Wasze sesje.

AoS_Champions-of-Order_210215-1

Shadows in the Mist / Cienie pośród Mgieł

Wyrusz na zabójcze, spowite mgłą ulice Anvilgardu w pierwszej kampanii do gry Warhammer Age of Sigma: Soulbound. Cienie pośród Mgieł to rozległa, sześcioczęściowa kampania osadzona w wolnym mieście Anvilgard, w której grupa bohaterów ma za zadanie oczyścić je z korupcji i ujawnić tajemnice złowieszczej organizacji działającej z ukrycia.

A to nie wszystkie czyhające na graczy zagrożenia…

Bestiary / Bestiariusz

Bestiariusz to suplement niezbędny dla każdego mistrza gry!

W środku znajdziecie ponad 180 nowych przeciwników, których użyjecie przeciw postaciom graczy oraz porady dla Mistrza gry, dzięki którym zbuduje ekscytujące potyczki z wrogami.

Steam and Steel / Para i Stal

Ten suplement przyda się w warsztacie każdego majsterkowicza!

Znajdziecie w nim wszystko, co potrzebne do stworzenia własnych broni, pancerzy, machin wojennych i nie tylko. Ponadto w Wasze ręce zostanie oddany nowy ekwipunek dla Kharadronów, nowe runy Ogniobójców, zasady tworzenia mikstur i zasady walki w pojazdach! 

Fateful Night / Pamiętna Noc [PDF]

Ta miniprzygoda zabierze graczy do miasta Świetlista Włócznia.

Nadchodzi noc, podczas której mieszkańcy upamiętniają osoby poległe podczas Nekrowstrząsu. Niespodziewanie na ulicach miasta pojawiają się nieumarli, a potężne Banshee próbują utworzyć portal do Wymiaru Śmierci.

Czy graczom uda się je powstrzymać?

Doomed Lands / Ziemie dotknięte Fatum [PDF]

Ten minisuplement przedstawi przeróżne miejsca w Krainach Śmiertelnych, które w szczególny sposób zostały dotknięte mechaniką Fatum. 

Możecie je wykorzystać w swojej kampanii lub wykorzystać jako inspiracje do stworzenia własnych miejsc dotkniętych Fatum.

WARHAMMER FANTASY ROLEPLAY: 4 EDYCJA

Empire In Ruins / Imperium w Ruinie

Przed Wami piąta i ostatnia część poprawionej i zaktualizowanej wersji reżyserskiej Wewnętrznego Wroga, jednej z najbardziej cenionych kampanii fabularnych, jakie kiedykolwiek napisano!

Imperium w Ruinie  rozpoczyna się w miejscu, w którym zakończył się Rogaty Szczur. Czy bohaterowie graczy zdołają uratować swoje ukochane Imperium?

Pozycję wydamy również w wersji kolekcjonerskiej.

Empire in Ruins – Companion / Imperium w Ruinie – Niezbędnik

Imperium w Ruinie – Niezbędnik to ostatnia z pięcioczęściowej serii tomów towarzyszących kampanii Wewnętrzny Wróg.

Suplement jest pełen dodatkowych materiałów, które nie tylko rozszerzą doświadczenie płynące z rozgrywaniem Imperium w Ruinie, ale także będą przydatne podczas wielu innych przygód w Warhammer Fantasy Roleplay: 4 edycja.

Pozycję wydamy również w wersji kolekcjonerskiej.

Ubersreik Adventures II / Przygody w Ubersreiku II

Ten suplement oddaje pięć nowych przygód w mieście Ubersreik wraz z rodziałem aktualizującym wydarzenia i status quo zawarte w Zestawie Startowym. 

Archives of The Empire – Volume II / Achiwa Imperium – Tom II

Druga część suplementu, który będzie pomocą dla każdego mistrza gry chcącego prowadzić przygody w Imperium.

Archiwum Imperium – Tom II porusza takie kwestie jak Ogry i ich miejsce w Imperium, znaki gwiezdne i astrologia, magiczne przedmioty czy zasady pozwalające na przeprowadzanie bitw o kinowym rozmachu.

Up In Arms / Pod Bronią

Suplement jest nieodzowną skarbnicą wiedzy w temacie wojowników Starego Świata. 

Wśród poruszonych tematów znajdziecie Kult Myrmidii, stopnie wojskowe w Imperium, historię i rolę najemników w Starym Świecie, poszerzoną listę broni i pancerzy. 

Pod bronią dodaje też nowe zasady dotyczące wykorzystywania osłon oraz alternatywne zasady obrażeń krytycznych, walki z siodła, i Przewag.

Winds of Magic / Wiatry Magii

Suplement przydatny dla każdego użytkownika magii!

Znajdziecie w nim między innymi: poszerzone informacje o wiatrach magii, nowe profesje, nowe zaklęcia, zasady dotyczące rytuałów, przyzywania żywiołaków i magicznych konstruktów, sylwetki najważniejszych czarodziejów Imperium i wiele więcej!

Pozycję wydamy również w wersji kolekcjonerskiej.

The Imperial Zoo / Imperialne Zoo

Ten suplement spełnia rolę bestiariusza i znajdzie uznanie w oczach każdego Mistrza Gry!

W środku znajdziecie ponad 60 nowych przeciwników, których użyjecie przeciw postaciom graczy, nowe cechy potworów, zasady do uzyskiwania i zachowywania składników alchemicznych pozyskiwanych z potworów, sześć gotowych postaci graczy. 

Pozycję wydamy również w wersji kolekcjonerskiej.

Blood and Bramble / Krew i Ciernie [PDF]

Ten minidodatek oddaje w ręce graczy 24 nowych zaklęć przeznaczonych dla wiedźm i guślarzy.

Night Parade / Nocny Pochód [PDF]

Ten minidodatek przedstawia grupę nieumarłych postaci niezależnych podróżujących szlakami Imperium pod wodzą starożytnego Lisza, Starego Jaspera. 

THE WITCHER RPG

A Tome of Chaos

Mówi się, że magia to w równej mierze sztuka, chaos i nauka. Błogosławieństwo, przekleństwo i postęp sam w sobie.

Dzięki notatkom zbiegłego Nilfgaardzkiego Dyrektora Magii, Glynnisa var Treharne’a, przetestujesz prawdziwość tych słów odkrywając tajemnice sił magii. Jak wykorzystasz ten pierwotny chaos i jak on cię zmieni?

Ten suplement do gry The Witcher RPG zawiera wiele nowych zaklęć, inwokacji, rytuałów i klątw, a także zbiór magicznych przedmiotów, mrocznych rytuałów, dzięki którym Twoje sesje wzniosą się na nowy poziom.

GRY PLANSZOWE / KARCIANE

Elector Counts / Książęta-Elektorzy

Imperator nie żyje, jego następca nie został wyznaczony. Podczas zjazdu Elektorów zawiodła dyplomacja, trąby wojenne wybrzmiewają głośno i wyraźnie, a konflikt zbrojny jest nieunikniony!

Walcz o kontrolę nad Imperium, zabezpiecz swoje włości z pomocą wiary, stali i prochu strzelniczego. Kto spośród Książąt-Elektorów jest godzien wstąpienia na tron Sigmara?

KSIĄŻKI FABULARNE

WARHAMMER 40,000

Anarch 
Autor: Dan Abnett

Piętnasty tom Duchów Gaunta.

Rozpoczęła się bitwa o Urdesh, a jej wynik zadecyduje o losie Krucjaty. Ibram Gaunt i jego Duchy dzierżą klucz do zwycięstwa. Czy zdołają go wykorzystać?

Praetorian of Dorn
Autor: John French

Trzydziesty dziewiąty tom Herezji Horusa.

Gdy rozpoczyna się pierwszy atak na Układ Słoneczny, siła Imperialnych Pięści i ich pozornie nienaruszalna trwałość zostaje w końcu wystawiona na próbę…

Corax
Autor: Gav Thorpe

Czterdziesty tom Herezji Horusa.

Prymarcha Corvus Corax z Kruczej Gwardii zajmuje centralne miejsce w antologii opowiadań Gava Thorpe’a, które przedstawiają jego kampanię zemsty na sojusznikach Horusa i jego desperackie próby zjednoczenia Legionu.

The Master of Mankind
Autor: Aaron Dembski-Bowsden 

Czterdziesty pierwszy tom Herezji Horusa.

Gdy wojna dzieli galaktykę, Imperator trudzi się w podziemiach swojego pałacu. Jednak jego wielkie dzieło jest zagrożone, gdy siły Chaosu zbliżają się…

Garro
Autor: James Swallow 

Czterdziesty drugi tom Herezji Horusa.

Wracając do początku swojej duchowej podróży, Nathaniel Garro porzuca swoje obowiązki i wyrusza na poszukiwania Euphrati Keeler, Żyjącej Świętej, i wszelkich odpowiedzi, jakich może mu udzielić…

Vulkan: Lord of Drakes
Autor: David Annandale

Dziewiąty tom Prymarchów.

XVIII Legionowi grozi zagłada. Toczy ostatni bój przeciwko potwornej inwazji orków. Ich jedyną nadzieją na przetrwanie jest nowo odkryty Prymarcha, Vulkan.

Corax: Lord of Shadows
Autor: Guy Haley

Dziesiąty tom Prymarchów.

Kiedy w bitwie zostaje użyta przerażająca broń biologiczna, która zwraca sojuszników przeciwko sobie, zadaniem Coraxa i jego Kruczej Gwardii jest opanowanie sytuacji – pod warunkiem że uda mu się zrównoważyć swoje pragnienie zemsty z potrzebą szybkiego zwycięstwa.

The Iron Kingdom
Autor: Nick Kyme

Piąty tom Ognistego Brzasku.

Wyczerpana Grupa Bojowa Praxis zwraca zabitego spadkobiercę Kamidara rodzinie rządzącej tym światem – i jej zgorzkniałej władczyni, Żelaznej Królowej Orlah.

The Lion: Son Of The Forest
Autor: Mike Brooks

Lew, syn Imperatora, brat półbogów i Prymarcha Mrocznych Aniołów. Przebudzony. Powrócił. A jednak… jest zagubiony.

Leviathan
Autor: Darius Hinks

Odznaczony porucznik Ultramarines rozpoznaje oznaki nieuchronnego ataku Tyranidów i rozpoczyna desperacką kontrofensywę, aby ocalić Regium, dumny imperialny świat.

Eisenhorn: The Omnibus
Autor: Dan Abnett

Inkwizytor Gregor Eisenhorn to jeden z najbardziej lubianych antybohaterów w uniwersum Warhammera 40,000. Działając na skraju imperialnej doktryny, bada spiski, które rzucają go przeciwko kosmitom, heretykom, demonom, a nawet innym Inkwizytorom.

Zawiera:

• Xenos
• Malleus
• Hereticus
• 4 niepublikowanych wcześniej w języku polskim opowiadań

WARHAMMER AGE OF SIGMAR

Callis and Toll: The Silver Shard / Callis i Toll: Srebrny Odłamek
Autor: Nick Horth

Łowca Czarownic Hanniver Toll i jego towarzysz, były żołnierz Armand Callis, stawiają czoła śmiercionośnym morzom i dżunglom Taloncoast, próbując powstrzymać swojego nemezis, Ortama Vermyre’a, przed przejęciem artefaktu, który może zmienić rzeczywistość.

Gloomspite
Autor: Andy Clark

Zły Ksienżyc wisi nad miastem Dracothium. Kapitan straży Helena Morthan wie, że to zła wróżba. Czy ona i pogrążony w żałobie wojownik Hendrick Saul zdołają ocalić mieszkańców?

Soulslayer
Autor: Darius Hinks

Trzeci tom Przygód Gotreka Gurnissona.

Gotrek wyrusza na wojnę u boku swoich nowo poznanych krewnych, Ogniobójców. Jednakże dusza Zabójcy płonie na tyle jasno, że wzbudziła zainteresowanie ludu Idoneth…

Blightslayer
Autor: Richard Strachan

Czwarty tom Przygód Gotreka Gurnissona.

Ratując życie bluźnierczej kapłanki-wojowniczki, Gotrek zostaje związany z nową towarzyszką i sprowadzony do Wymiaru Życia, gdzie straszliwe zagrożenie przedostaje się do rzeczywistości.

Godeater’s Son
Autor: Noah Van Nguyen

Heldanarr Fall chce po prostu być zostawionym w spokoju w Aqshy, ale lśniący wojownicy Sigmara nie pozwalają mu na to. Dlatego walczy – i czerpie z coraz bardziej pierwotnych mocy…

Champions of the Mortal Realms
Autorzy: Różni

Eksploruj Krainy Śmiertelnych w czterech pełnych akcji historiach, które zabiorą Cię ze zdradzieckiej Pustyni Kości, gdzie Gotrek Gurnisson szuka swojego legendarnego zaginionego topora, aż na skraj Chamon, gdzie zhańbieni żołnierze Wolnej Gildii stawiają czoła przerażającemu wrogowi.

WARHAMMER CHRONICLES

Archaon: Everchosen / Archaon: Wszechwybraniec
Autor: Rob Sanders

Archaon Wszechwybraniec jest gotowy, by zmieść świat w burzy Chaosu. Ale skąd się wziął? Kim był, zanim wpadł w ciemność? Po raz pierwszy zostaje ujawniona jego prawdziwa historia.

Archaon: Lord of Chaos
Autor: Rob Sanders

Dawniej pobożny wyznawca Sigmara, obecnie wojownik znany jako Archaon, całkowicie wpadł w objęcia Chaosu. Mroczne siły otaczają go, w miarę jak intensyfikują się jego poszukiwania artefaktów Wszechwybrańca – niektóre starają się mu pomóc, inne chcą przejąć jego przeznaczenie dla siebie…

Lord of Ruin
Autorzy: Dan Abnett, Mike Lee

Piąty tom Kronik Malusa Mroczne Ostrze.

Gdy jego misja zbliża się ku końcowi, Malus Darkblade zostaje wzięty do niewoli i otrzymuje od Wiedźmiego Króla, samego Malekitha, rozkaz obrony Naggaroth przed inwazją Chaosu…

Gotrek i Felix – The second  Omnibus / Gotrek i Felix – Drugi Omnibus
Autor: William King

Zabójca i jego towarzysz – poeta – a także grono nowych i starych przyjaciół – polują na starożytnego smoka, bronią miasta Praag przed potężnym oblężeniem i wyruszają na wyprawę, aby ocalić jednego z towarzyszy ze szponów wampira w trzech pełnych akcji powieściach. 

Zawiera:

• Zabójca Smoków
• Zabójca Bestii
• Zabójca Wampirów
• 5 niepublikowanych wcześniej w języku polskim opowiadań

Mathias Thulmann: Witch Hunter – Omnibus
Autor: C.L. Werner

Spośród wszystkich gorliwych łowców czarownic w Imperium jedno nazwisko budzi szczególny strach w niegodziwych sercach – Mathias Thulmann.

Zawiera: 

• Łowca czarownic
• Tropiciel czarownic
• Zabójca czarownic
• 3 niepublikowane wcześniej w języku polskim opowiadania

Blood Money
Autor: C. L. Werner

Pierwszy tom Łowcy Nagród Brunnera.

W Starym Świecie niewielu budzi taki strach i nienawiść jak Łowcy Nagród. Brunner jest jednym z nich, bezwzględnym indywidualistą, który nie cofnie się przed niczym, aby złapać swoją ofiarę i odebrać nagrodę.

The Return of Nagash
Autor: Josh Reynolds

Pierwszy tom Końca Czasów.

Gdy siły Chaosu roztaczają groźbę pogrążenia Starego Świata w szaleństwie, Mannfred von Carstein i Arkhan Czarny odkładają na bok dzielące ich różnice i podejmują starania mające na celu wskrzeszenie ich mrocznego pana: Nagasha.

AUDIOBOOKI

w 2024 roku będziemy kontynuować wydawanie serii Herezja Horusa oraz Przygody Gotreka i Felixa.

Istnieje szansa, że w ciągu trwania roku 2024 zapowiemy kolejne pozycje!