Jak grać w RPG?

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ NA TEMAT RPG?​

Gry zapewniają szansę na ucieczkę od trudów codziennego życia, dając chwile autentycznej radości i okazje do współpracy. Traktujemy tę rozrywkę na serio i staramy się zaoferować dobrze dobraną i angażującą rozrywkę dla każdego. By zachęcić Was do wzięcia w niej udziału, chcemy dać tak dużo praktycznych informacji jak tylko zdołamy, abyście mogli wziąć dla siebie jak najwięcej z RPG-ów i naszych gier! Podzieliliśmy to wprowadzenie na następujące części:

Cages

Jeżeli jesteś nowy w temacie Role Playing Games (RPG) lub zastanawiasz się, o co tyle szumu, sekcja Podstawy RPG będzie dla Ciebie idealna. Tłumaczymy w niej dokładnie, o co chodzi w RPG-ach i jak dobrze zacząć. Znajdziesz w niej również więcej na temat postaci w grze, oraz jak używać kostek i podręczników.

Próbowałeś już grać w RPG-i i chcesz szlifować swoje umiejętności? Sprawdź nasz Poradnik Gracza by dowiedzieć się jak wyciągać więcej z twoich gier. Granie jest tak samo ważne, jak bycie Mistrzem Gry, ponieważ każdy z uczestników rozgrywki współtworzy ją i odpowiada za nią w podobnym stopniu. Im więcej grasz, tym więcej będziesz mógł dodać od siebie do powstającej opowieści. Ta sekcja obejmuje:

   1. Tworzenie interesującego Bohatera,
   2. Angażowanie się w świat przedstawiony,
   3. Bycie fanem Bohaterów innych Graczy,
   4. Pozostawianie swojemu Bohaterowi miejsca na rozwój,
   5. Budowanie więzi między Bohaterami,
   6. Dzielenie się czasem antenowym z innymi Graczami

Grasz już od jakiegoś czasu i chciałbyś spróbować sił w roli Mistrza Gry (MG)? Choć taka rola może wydawać się wymagająca, jeżeli nigdy wcześniej tego nie próbowałeś, ale jest łatwiejsze, niż się wydaje. Uważamy, że każdy kto gra w RPG-i, powinien spróbować tego przynajmniej raz! Przeczytaj naszą sekcję Poradnik Mistrza Gry, by odkryć, czego dokładnie ci trzeba by być MG:

   1. Wyobrazić sobie sytuację,
   2. Opisać ją innym Graczom,
   3. Zapytać ich, co robią,
   4. Pozwolić, by zasady zdeterminowały, co się wydarzyło,
   5. Powtórzyć wszystko od nowa!

Oryginalny wpis na blogu Cubicle 7
Tłumaczenie: Jan Frąckowiak

Cubicle 7 Entertainment Ltd. © Games Workshop 2020