Podsumowanie Warhammer Fest 2023

W dniach od 29 kwietnia do 1 maja trwał Warhammer Fest 2023. Impreza odbywająca się w Manchesterze powodowała wśród fanów Wojennego Młota ogromne emocje. 

Jak zapewne wiecie, na lato tego roku zapowiedziano początek 10. edycji figurkowej gry bitewnej Warhammer 40,000. Najistotniejszym punktem tegorocznego Warhammer Festu było ujawnienie zestawu startowego Leviathan, który stawia naprzeciw siebie Kosmicznych Marines i Tyranidów.

Co istotne dla Was, wraz z nową edycją ukaże się powieść autorstwa Dariusa Hinksa – “Leviathan”. Będzie opisywać desperacką obronę Zakonu Ultramarines w obliczu potwornej Floty Roju Leviathan. Oczywiście książka ukaże się w języku polskim. O szczegółach poinformujemy w swoim czasie.

Innymi mniejszymi grami z uniwersum Warhammera 40,000, które doczekają się nowych figurek, są Warhammer 40,000: The Horus Heresy oraz Warhammer 40,000: Kill Team

Nie zabrakło atrakcji dla fanów figurkowej gry bitewnej Warhammer Age of Sigmar. Wraz z Krucjatą Dawnbringer – kolejnym rozdziałem w historii Krain Śmiertelnych nadchodzą nowe modele figurek. Ponadto Warhammer: Underworlds i Warhammer: Warcry – mniejsze gry spod szyldu Age of Sigmar również doczekają się nowej zawartości.

W ogłoszeniu Krucjaty Dawnbringer widzimy szanse, na powstanie kolejnych książek fabularnych z uniwersum Age of Sigmar. Chcemy, aby jak najwięcej historii z Krain Śmiertelnych ujrzało światło dzienne w języku polskim. Z niecierpliwością wypatrujemy kolejnych zapowiedzi od naszych partnerów z Black Library!

Dla oczekiwanego Warhammer: The Old World ogłoszono dwa pierwsze modele: Króla Katakumb z Nehekhary i Bohaterskiego Bretońskiego Rycerza. Powrót figurkowej gry bitewnej do Starego Świata niesie za sobą nowe możliwości. Powieści, a może nawet gra fabularna osadzona na długo przed wydarzeniami z Warhammer Fantasy Roleplay? Czas pokaże, jednego jesteśmy pewni. Rozważamy wydanie każdej potencjalnej nowości!

Skoro wspomnieliśmy o grach fabularnych. Należy zaznaczyć, że w Manchesterze nie zabrakło naszych partnerów z Cubicle 7. Na swoim stoisku prezentowali szeroką gamę swoich produktów. Wydawane przez nas gry: Warhammer 40,000 Roleplay: Wrath & Glory, Warhammer Age of Sigmar Roleplay: Soulbound oraz Warhammer Fantasy Roleplay: 4 Edycja. Ponadto przywieźli ze sobą gry, które dopiero wydamy – karciankę Elector Counts oraz Imperium Maledictum w wersji PDF… Tak, wydamy Imperium Maledictum. Więcej szczegółów wkrótce.

Co prawda gry wideo, to nie nasza branża, ale podczas Warhammer Festu uczestnicy mogli zagrać w wersje demonstracyjne nadchodzących tytułów, oraz dowiedzieć się o nowych zawartościach w działających już grach. Uwagę poświęcono grom takim jak: Warhammer 40,000: Battlesector, Warhammer 40,000: Boltgun, Warhammer 40,000: Gladius – Relics of War, Warhammer 40,000: Tacticus, Warhammer 40,000 Warpforge oraz Warhammer Combat Cards.

Oczywiście w trakcie Warhammer Festu odbywało się wiele atrakcji dla uczestników takich jak turnieje Warhammer 40,000, turnieje Warhammer Age of Sigmar i wielki Pub Quiz.

Na zakończenie podsumowania zostawiamy Was pracami zwycięzców konkursu cosplay (Em Johnson) i konkursu malowania figurek Golden Demon (Alberto Moreto Font). Do przeczytania!