Podsumowanie roku 2023

Właśnie trwa ostatni dzień roku 2023! To idealny moment, żeby wspólnie z Wami podsumować ubiegłe 12 miesięcy. Zaczynamy!

GRY FABULARNE (RPG)

Conan: Przygody w erze niewyśnionej.

Gra w świecie Conana Barbarzyńcy dołączyła do naszego portfolio w roku 2022. Od samej premiery cieszy się ogromnym zainteresowaniem z Waszej strony.

Z tego powodu nie było zaskoczeniem, że zatrwożyła Was wieść, która gruchnęła na końcu poprzedniego roku – Modiphius Entertainment utracił prawa do dalszego tworzenia gier fabularnych z Conanem na rzecz Monolith Edition.

Naszym tegorocznym sukcesem operacyjnym było opracowanie i podpisanie umowy z Heroic Signatures – dysponentem praw do Conana Barbarzyńcy. Na jej mocy możemy wydać po polsku wszystkie podręczniki z linii wydawniczej Conan: Przygody w erze niewyśnionej.

Jedno jest pewne… Conan Barbarzyńca zostaje z nami na dłużej!

W roku 2023 ukazały się:

112 kolorowych stron w twardej okładce. Suplement pełniący rolę bestiariusza do gry. 

128 kolorowych stron w twardej okładce. Suplement odkrywający tajniki złodziejskiego fachu w świecie Conana.

128 kolorowych stron w twardej okładce. Z tego suplementu dowiecie się wszystkiego o byciu barbarzyńcą!

Warhammer Fantasy Roleplay: 4 Edycja

Warhammer Fantasy Roleplay to niezależnie od aktualnie wydawanej edycji najpopularniejsza gra fabularna w naszym portfolio, na tym etapie już nas to nie dziwi.

Nie zwalniamy tempa i kontynuujemy wydawanie kolejnych suplementów do tego systemu.

Wartym zaznaczenia jest fakt, że w tym roku firmy Cubicle 7 i Games Workshop przedłużyły umowę, na mocy której Cubicle 7 będzie w dalszym ciągu tworzyło systemy fabularne spod szyldu Warhammera.

W roku 2023 ukazały się:

Dwa podręczniki: pierwszy 160 kolorowych stron, drugi 128 kolorowych stron, oba podręczniki w twardych okładkach.

Edycja kolekcjonerska z alternatywnymi ilustracjami na okładkach w ochronnym slipcasie. 

Trzecia część Wewnętrznego Wroga zabiera graczy do miasta Middenheim. 

Dwa podręczniki: pierwszy 160 kolorowych stron, drugi 128 kolorowych stron, oba podręczniki w twardych okładkach.

Edycja kolekcjonerska z alternatywnymi ilustracjami na okładkach w ochronnym slipcasie. 

Czwarta część Wewnętrznego Wroga stawia przed graczami zabójcze Skaveny.

160 kolorowych stron w twardej okładce. Suplement opisuje miasto Middenheim – główną siedzibę kultu Ulryka.

224 kolorowych stron w twardej okładce. Suplement opisuje miasto Altdorf – stolicę Imperium.

Warhammer 40,000 Roleplay: Wrath & Glory

Gra fabularna osadzona w systemie Gilead dołączyła do naszego portfolio w 2022 roku. Kontynuujemy jej publikowanie i wyczekujemy kolejnych pozycji z tej linii wydawniczej.

W roku 2023 ukazały się:

144 kolorowych stron w twardej okładce. Suplement oddaje w ręce graczy 4 przygody dla postaci poziomu 1 i 2.

26 stron w pliku PDF. Suplement oddaje w ręce graczy dalszą część przygody w kopcu Tora Armis.

Warhammer Age of Sigmar Roleplay: Soulbound

Gra fabularna osadzona w Krainach Śmiertelnych również dołączyła do naszego portfolio w roku 2022 roku. I w tym wypadku również kontynuujemy publikowanie i nie możemy doczekać się nowych pozycji z tej linii wydawniczej.

W roku 2023 ukazały się:

Składają się na niego: Gasnące Światło – 48-stronicowa przygoda, Przewodnik po Świetlistej Włóczni – 64 strony, wprowadzenie do świata Warhammer Age of Sigmar, 5 rozkładanych arkuszy z pregenerowanymi postaciami, 3 dwustronne arkusze z zasadami, dwustronna mapa, żetony, 8 sześciościennych kości. 

Wysokiej jakości ekran mistrza gry wraz z 36-stronicową broszurą Miasta Ognia zawierającą konspekty przygód rozgrywających się w głównych miastach Aqshy. 

21 stron w pliku PDF. Suplement daje graczom i mistrzom nowe opcje i pomoce przydatne podczas prowadzenia kampanii w Świetlistej Włóczni.

The Witcher RPG

Proza Andrzeja Sapkowskiego oraz powiązane z nią produkty takie jak gry wideo, gry planszowe i gry fabularne cieszą się nieustającym zainteresowaniem. Oczywiste jest, że dotyczy to też gry The Witcher RPG. Kontynuujemy publikowanie pozycji z tej linii wydawniczej, w tym minisuplementów w formie elektronicznej.

W roku 2023 ukazały się:

176 kolorowych stron w twardej okładce. Suplement oddaje w ręce graczy 6 przygód stylizowanych na opowieści barda Jaskra. 

6 stron w pliku PDF. Suplement pomaga w generowaniu różnej maści zajazdów i tawern. 

7 stron w pliku PDF. Suplement oddaje w ręce gracy protezy i inne narzędzia medyczne ułatwiające życie postaciom okaleczonym podczas przygód. 

KSIĄŻKI FABULARNE

Warhammer 40,000

Nowele z uniwersum czterdziestego pierwszego tysiąclecia od lat cieszą się popularnością wśród fanów. W tym roku kontynuowaliśmy wydawanie serii: Herezja Horusa, Herezja Horusa: Prymarchowie, Duchy Gaunta oraz Ognisty Brzask. Wisienką na torcie są Wizje Herezji – przepiękny ilustrowany album poświęcony Herezji Horusa.

W roku 2023 ukazały się:

464 kolorowych stron w twardej okładce. Album poświęcony Herezji Horusa.

Jaghatai Khan i wieszczowie burzy poszukują wolnej drogi na Terrę. 

Napaść Władców Nocy na Sothę doprowadza Imperium Secundus na krawędź wojny. 

Ferrus Manus daje przykład grozy, jakiego nawet Imperator nie może zignorować. 

Jaghatai Khan musi podjąć decyzję, czemu jest lojalny – Imperialnej Prawdzie czy własnemu dziedzictwu.

Duchy Gaunta docierają na Urdesh, aby chronić Mistrza Wojny Macarotha.

Kor Phaeron, Mroczny Kardynał, zamierza uderzyć w samo serce Imperium. 

Warhammer Chronicles

Stary Świat niezmiennie jest domem dla wielu wspaniałych historii, my niezmiennie dostarczamy kolejne z nich do Waszych rąk. W tym roku zakończyliśmy wydawanie dwóch trylogii – Thanquola i Rozpruwacza Kości oraz Wampirzyca Ulrika, powróciliśmy do serii Kroniki Malusa Mroczne Ostrze. W naszym portfolio pojawiły się ponownie Przygody Gotreka i Felixa, tym razem pod postacią Omnibusów.

W roku 2023 ukazały się:

Zawiera powieści Zabójca Trolli, Zabójca Skavenów i Zabójca Demonów oraz niepublikowanie wcześniej w języku polskim opowiadania Johna Brunnera, Josha Reynoldsa, Jordana Ellingera, C L Wernera i Williama Kinga.

Thanquol powraca do Starego Świata i dostaje propozycję nie do odrzucenia – musi pomóc armii w podboju krasnoludzkiego Karak Angkul. 

Ulrika udaje się do obleganego przez siły Chaosu miasta Praag, gdzie ma nadzieję odnaleźć starych przyjaciół i zdobyć chwałę w boju.

Powróciwszy do Nuln po przygodach w Praag, Ulrika odkrywa, że Siostry Lahmiańskie szykują się do wojny. Po czyjej stanie stronie?

Opętany przez pradawnego demona Tz’arkana, Malus poszukuje pięciu potężnych artefaktów, by nie zatracić duszy. Jego uwaga skupia się na Spaczonym Mieczu Khaina.

Warhammer Age of Sigmar

Krainy Śmiertelnych są niesamowitym miejscem, w którym rozgrywa się akcja książek z Ery Sigmara. Pierwsze pozycje z tego uniwersum opublikowaliśmy w poprzednim roku. W tym roku nie zwalnialiśmy tempa. Pojawiła się kolejna odsłona cyklu Błogosławieni Rycerze oraz samodzielne powieści.

W roku 2023 ukazały się:

Lord Niebios Gardus Stalowa Dusza prowadzi swych Błogosławionych Rycerzy w najgłębsze mroki Shyish, mając nadzieję na zdobycie tam przyczółka dla sił Azyru.

Legiony Nagasha za pierwszy cel obiera wolne miasto zwane Kuźnią Glymma, bastion Azyru w Wymiarze Śmierci.

Najemnik Niksar Astaboras zostaje wplątany w misję, która zadecyduje o losach Excelsis.

AUDIOBOOKI

Kontynuujemy publikacje naszych książek w wersji audiobook.

W tym roku, aby zwiększyć tempo, nawiązaliśmy współpracę z dwoma nowymi lektorami: Piotrem Balazsem i Krzysztofem Polkowskim.

Nakładem naszego wydawnictwa ukazały się dwa kolejne tomy Herezji Horusa, zapoczątkowaliśmy też serię Przygody Gotreka i Felixa

W roku 2023 ukazały się:

Nathaniel Garro, kapitan Gwardii Śmierci, porywa jeden z okrętów i obiera kurs na Terrę, by ostrzec Imperatora o zdradzie Horusa. 

Fulgrim, Prymarcha Dzieci Imperatora, prowadzi swych Astartes w bój przeciwko nikczemnej rasie obcych.

Pierwsza część krwawej sagi o Gotreku Gurnissonie, opowiadanej przez jego towarzysza podróży, Felixa Jaegera.

Gotrek i Felix powracają w drugiej powieści z tej epickiej sagi, osadzonej w wielkim mieście Nuln. Tym razem zmierzą się ze Skavenami.

Za nami naprawdę pracowity czas. Co bardziej uważni czytelnicy zauważą, że nie wydaliśmy wszystkich zapowiedzianych na mijający rok, ale chcemy Was uspokoić, że prace dobiegają końca i ukażą się w pierwszej części roku 2024.

Mamy ambitne plany, ale o nich dowiecie się już jutro. Tymczasem życzymy Wam szampańskiej zabawy sylwestrowej oraz wszystkiego co najlepsze na nowy rok.

Na zakończenie chcemy podziękować Wam – naszym klientom za to, że jesteście z nami oraz wszystkim osobom, związanym z wydawnictwem za ich zaangażowanie i ciężką pracę.

Do siego roku!