Copernicus na BookGame 2024

W dniach 01 – 03 marca spotkamy się na Festiwalu i Targach Gier Planszowych BookGame w Krakowie.

Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji.

Stoisko sprzedażowe

Jak zawsze będziecie mieli okazję nabyć pozycje wydane nakładem naszego wydawnictwa.

•Nowele z uniwersów Warhammer 40,000, Warhammer Age of Sigmar oraz Warhammer Fantasy;
•Gry fabularne (RPG) takie jak Conan: Przygody w erze niewyśnionejThe Witcher RPGWarhammer 40,000 Roleplay: Wrath & GloryWarhammer Age of Sigmar Roleplay: SoulboundWarhammer Fantasy Roleplay: 4 Edycja.

Ponadto w strefie naszego stoiska oraz w strefie RPG znajdą się stoły pokazowe. Przez cały czas trwania wydarzenia rozegracie przy nich:

•szybkie sesje RPG w systemach Warhammer Age of Sigmar Roleplay: Soulbound, Warhammer 40,000 Roleplay: Wrath & Glory i Warhammer Fantasy Roleplay: 4 edycja;

•partię lub dwie w Książęta-Elektorzy – premierową grę karcianą ze świata Warhammera Fantasy.

Nasze stoiske oznaczone jest numerem 55.

Panele dyskusyjne i prelekcje

Na BookGame odbędzie się ogromna liczba ciekawych paneli dyskusyjnych i prelekcji. W szczególności zapraszamy Was na te, które sami przygotowaliśmy!

Sobota – 02.03

Prowadzący: Krzysztof „Jaxa” Rudek
Miejsce: Scena (Hala Wisła)

Opis: Uniwersum Warhammera 40,000 jest obecne na RPGowych stołach od wielu lat, a obecnie obejmuje ono dwie prężnie rozwijające się linie wydawnicze. Jeżeli chcecie posłuchać czym charakteryzują się czterdziestkowe RPGi i czemu warto się nimi zainteresować zajrzyjcie na prelekcję do Jaxy.

Prowadzący: Krzysztof „Jaxa” Rudek
Miejsce: Scena (Hala Wisła)

Opis: RPGi spod znaku Wojennego Młota towarzyszą polskiemu fandomowi od trzech dekad. Dziesiątki tysięcy bohaterów wycierało szlaki Starego Świata, wznosiło modły do Sigmara, Ulryka i Vereny i walczyło z Chaosem. Może i ty chciałbyś się przekonać, dlaczego ten świat przyciągnął tak wielu graczy? Zajrzyj na prelekcję do Jaxy i dowiedz się, czemu warto zagrać w „Warhammera Fantasy Roleplay”!

Niedziela – 03.03

Prowadzący: Marcin „Seji” Segit
Miejsce: Scena (Hala Wisła)

Opis: Conan to najsłynniejszy bohater historii stworzonych przez Roberta E. Howarda. Gra fabularna „Conan: Przygody w erze niewyśnionej” pozwala zanurzyć się w niesamowite i niebezpieczne realia ery hyboryjskiej i przeżywać fantastyczne przygody prosto z kart opowiadań i powieści. Podczas spotkania przedstawimy założenia gry i jej relację z literackim pierwowzorem (m.in. czy koniecznie trzeba grać barbarzyńcą, czy Conan to tylko muskularny zabijaka, w jaki sposób połączyć magię i miecz z potworami rodem z opowiadań H.P. Lovecrafta) oraz opowiemy o dotychczas wydanych publikacjach i o planach na ten rok.

Prowadzący: Radosław Barański
Miejsce: Scena (Hala Wisła)

Opis: Warhammer Age of Sigmar Roleplay: Soulbound to stosunkowo nowy system, który wzbudza wiele kontrowersji wśród fanów Warhammera w Polsce. Podczastego spotkania poruszony zostanie temat zarówno świata, jak i mechaniki AoS, aby przybliżyć nieco ten system i pokazać, że naprawdę warto dać mu szansę. Prelekcja będzie miała formę Q&A, w której prowadzący będzie odpowiadał na pytania uczestników.

Otwarte sesje RPG.

Podczas BookGame rozegrane zostaną sesje RPG, które poprowadzą nasi współpracownicy. Będziecie mieli możliwość wzięcia w nich udziału.

Są to stałe punkty programu trwające około 1,5 godziny. Przyjdź na nasze stoisko (55) ze znajomymi w dowolny dzień trwania Targów i zagraj!

System: Warhammer Age of Sigmar Roleplay: Soulbound
Graczy: 2-5
Triggery: kryzys bezdomności, deformacja ciała, przemoc

Opis: Drużyna Duszosplecionych na rozkaz samego Sigmara wyruszyła do miasta Świetlistej Włóczni w Wymiarze Ognia – Aqshy. Dowodząca miastem Salonia Grobowe Skrzydło – Lord Tajemnic mierzy się z wieloma obowiązkami dlatego Duszosplecionym przyjdzie poczekać na audiencję. Dzięki temu Bohaterowie mają czas, aby zwiedzić Świetlistą Włócznię. Co ich spotka?

System: Warhammer 40,000 Roleplay: Wrath & Glory
Graczy: 2-5
Triggery: brutalność, chaos

Opis: Wyścig z czasem i siłami Chaosu wykonującymi rytuał, który może zmienić świat-kuźnię w heretycką świątynię Mrocznych Bogów i przyczółek dla kolejnych wtargnięć Osnowy w Materium.

Przygoda poziomu 4 dla grupy Kosmicznych Marines.

System: Warhammer Fantasy Roleplay: 4 Edycja 
Graczy: 2-5
Triggery: brutalność, przemoc wobec zwierząt

Opis: Drużyna awantarników otrzymała zaproszenie od Hedricha Hanna. Ich wspólny znajomy oraz zarządca hotelu Wypoczynek Imperatora znajdującego się w Ubersreiku. Hedrich zawdzięcza Bohaterom życie, uratowali go przed bandytami. W podzięce zarządca co jakiś czas zleca im drobne robótki, aby umożliwić zarobienie kilku monet. Jakie zadanie ma dla nich tym razem?

Sesje RPG społeczności

Nie tylko my tworzymy program Festiwalu. Robią to też członkowie i członkinie społeczności i szeroko pojętego fandomu RPG. Oto one:

Sobota – 02.03

System: Warhammer Fantasy Roleplay: 4 Edycja
MG: Cara
Reprezentuje: Kulnij Se

Miejsce: Sala Budapeszt A

Opis: To miała być prosta robota. Przewieźć przesyłkę z miasta do miasta, ot, cała filozofia. Tę garść koron mieliście już praktycznie w kieszeni. Sprawa skomplikowała się, gdy zorientowaliście się o świcie, że wasz pakunek zaginął. A byliście już tak blisko celu! Na domiar złego ten strażnik wypytuje o ciało, które „znalazło się” przy waszym obozowisku. Co takie męty jak wy mogą mieć na swoją obronę? I dlaczego od dłuższego czasu słyszycie te dziwne… szepty, które chyba próbują nakłonić was do złego?

System: Warhammer 40,000 Roleplay: Wrath & Glory
MG: Klaus
Reprezentuje: Kulnij Se 
Miejsce: Sala Budapeszt B

Opis: Piraci? Lżę na nich i pluję. Z nimi można się dogadać, zwyciężyć lub przegonić. Ja się boję tylko demonów ukrytych w czerni. Niech mnie Imperator chroni przed spotkaniem z nimi. Kapitan Marius Hohendoler – dzienniki

Akolici pełnią obowiązki wyznaczone przez Inkwizytora. Znaleźli się na pokładzie Orlego Pazura z transportem 6SBL219: ich zadaniem jest stworzyć grupę, która wraz z Akolitami ma sprawdzić dokumentację oraz ładunek na statku. Wysłannicy Inkwizytora dobierają sobie ludzi, a następnie schodząc z mostka kapitańskiego, przechodzą przez cały okręt do ładowni znajdującej się na ostatnim dziewiątym poziomie okrętu. Muszą znaleźć wszelkie dowody przemytu i kontrabandy. Muszą przy tym zwracać szczególną uwagę na wszelkie artefakty i przedmioty, które interesuje Święte Officjum.

Turniej w grę karcianą Książęta-Elektorzy

Podczas BookGame wraz z Kulnij Se przeprowadzimy turniej w naszą premierową grę karcianą Książęta-Elektorzy. 

Z zasadami zapoznacie się przy naszym stoisku (55). 

Do wygrania kupny pieniężne możliwe do zrealizowania na naszym stoisku sprzedażowym. 

I miejsce – 250 zł
II miejsce – 200 zł
III miejsce – 150 zł
IV miejsce – 100 zł

Data:
sobota, 02.03.2024
Czas:
15:00-18:00
Miejsce:
Games Room
Maksymalna ilość uczestników:
32

Festiwal i Targi BookGame 2024 będą odbywać się w budynku EXPO Kraków.

Pełny program atrakcji dostępnych podczas tegorocznej edycji konwentu znajdziecie TUTAJ.

Do zobaczenia! BookGame rozpocznie się za:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy