Copernicus Corporation na One More Game 2024

W dniach 06 – 07 kwietnia spotkamy się na trzeciej edycji Festiwalu One More Games we Wrocławiu.

Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji.

Stoisko sprzedażowe

Jak zawsze będziecie mieli okazję nabyć pozycje wydane nakładem naszego wydawnictwa.

• Nowele z uniwersów Warhammer 40,000, Warhammer Age of Sigmar oraz Warhammer Fantasy;
• Gry fabularne (RPG) takie jak Conan: Przygody w erze niewyśnionejThe Witcher RPGWarhammer 40,000 Roleplay: Wrath & GloryWarhammer Age of Sigmar Roleplay: SoulboundWarhammer Fantasy Roleplay: 4 Edycja.

Ponadto w strefie naszego stoiska oraz w strefie RPG znajdą się stoły pokazowe. Przez cały czas trwania wydarzenia rozegracie przy nich:

• szybkie sesje RPG w systemach Warhammer Age of Sigmar Roleplay: Soulbound, Warhammer 40,000 Roleplay: Wrath & Glory i Warhammer Fantasy Roleplay: 4 edycja;

• partię lub dwie w Książęta-Elektorzy – premierową grę karcianą ze świata Warhammera Fantasy.

Panele dyskusyjne i prelekcje

Na One More Game odbędzie się ogromna liczba ciekawych paneli dyskusyjnych i prelekcji. W szczególności zapraszamy Was na te, które sami przygotowaliśmy!

Sobota – 06.04

Prowadzący: Stasiek „Shogun” Trofimow / Jestem na Przygodzie

Opis: W niniejszej prelekcji przedstawimy wszystkim adeptom podstawy uniwersum Warhammer 40,000 na bazie podręcznika głównego do systemu Warhammer 40,000 Roleplay: Wrath & Glory. Omówimy sam gatunek, podstawy mechaniki, karty postaci, możliwości tworzenia postaci graczy oraz motywy jakie można poruszać w tym systemie. Czym jest osnowa? Jaki wpływ ma na rzeczywistość? Czy Imperium jest wzorowane na socjalizmie? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć.

Prowadzący: Kamil „Sythriel” Pruski

Opis: Chaos zwyciężył, pokonany bóg Sigmar dryfuje w przestrzeni kosmicznej. Odnajduje go zodiakalny smok Dracothion i wspólnie udają się do Krain Śmiertelnych – wymiarów, które powstały dzięki wiatrom magii wokół rdzenia unicestwionej planety znanej jako Świat-Który-Był. Podczas tej prelekcji przybliżymy Wam system fabularny osadzony w najnowszym uniwersum sygnowanym marką Warhammer. Omówimy też dynamiczną mechanikę systemu opartej o pulę kości sześciościennych.

Niedziela – 07.04

Prowadzący: Kamil Świętochowski / Drużyna Odkrywców

Opis: Kiedy gra przestaje być tylko rozrywką i wnosi coś więcej? Rozwojowe, terapeutyczne i wspierające możliwości gier fabularnych. Czy gry RPG mają “ograniczenia wiekowe” i jak je interpretować? Jak dopasować system i mechanikę do wieku? Przykłady dopasowania do grupy wiekowej. Do’s and don’ts przy graniu z młodszym pokoleniem.

Prowadzący: Michał Szewczyk

Opis: Na stołach graczy z całego świata WFRP 4 stoi już ponad 5 lat! Przynosi wiele nowości fabularnych oraz mechanicznych. Jednak czy wystarczą one, żeby odłożyć wysłużoną drugą edycję na półkę? Opowiem wam o różnicach pomiędzy drugą oraz czwartą edycją Warhammera Fantasy, o nowościach w niej zawartych i przede wszystkim, dlaczego warto w nią zagrać!

Otwarte sesje RPG

Podczas One More Game rozegrane zostaną sesje RPG, które poprowadzą nasi współpracownicy. Będziecie mieli możliwość wzięcia w nich udziału.

Są to stałe punkty programu trwające około 1,5 godziny. Przyjdź na nasze stoisko ze znajomymi w dowolny dzień trwania Festiwalu i zagraj!

System: Warhammer Age of Sigmar Roleplay: Soulbound
Graczy: 2-5
Triggery: kryzys bezdomności, deformacja ciała, przemoc

Opis: Drużyna Duszosplecionych na rozkaz samego Sigmara wyruszyła do miasta Świetlistej Włóczni w Wymiarze Ognia – Aqshy. Dowodząca miastem Salonia Grobowe Skrzydło – Lord Tajemnic mierzy się z wieloma obowiązkami dlatego Duszosplecionym przyjdzie poczekać na audiencję. Dzięki temu Bohaterowie mają czas, aby zwiedzić Świetlistą Włócznię. Co ich spotka?

System: Warhammer 40,000 Roleplay: Wrath & Glory
Graczy: 2-5
Triggery: brutalność, chaos

Opis: Wyścig z czasem i siłami Chaosu wykonującymi rytuał, który może zmienić świat-kuźnię w heretycką świątynię Mrocznych Bogów i przyczółek dla kolejnych wtargnięć Osnowy w Materium.

Przygoda poziomu 4 dla grupy Kosmicznych Marines.

System: Warhammer Fantasy Roleplay: 4 Edycja 
Graczy: 2-5
Triggery: brutalność, przemoc wobec zwierząt

Opis: Drużyna awantarników otrzymała zaproszenie od Hedricha Hanna. Ich wspólny znajomy oraz zarządca hotelu Wypoczynek Imperatora znajdującego się w Ubersreiku. Hedrich zawdzięcza Bohaterom życie, uratowali go przed bandytami. W podzięce zarządca co jakiś czas zleca im drobne robótki, aby umożliwić zarobienie kilku monet. Jakie zadanie ma dla nich tym razem?

Turniej w grę karcianą Książęta-Elektorzy

Podczas One More Game wraz z Drużyną Odkrywców przeprowadzimy turniej w naszą premierową grę karcianą Książęta-Elektorzy. 

Z zasadami zapoznacie się przy naszym stoisku.

Do wygrania nagrody rzeczowe i kupony pieniężne możliwe do zrealizowania na naszym stoisku sprzedażowym. 

I miejsce – 150 zł + egzemplarz gry Książęta-Elektorzy
II miejsce – 125 zł
III miejsce – 100 zł
IV miejsce – 75 zł

Data: niedziela, 07.04.2024
Czas:
12:00-15:00
Miejsce: 
Strefa Turniejowa
Maksymalna ilość uczestników:
32

Na turniej możecie się zapisać, wypełniając znajdujący się TUTAJ formularz.

Drużyna Odkrywców na One More Game

Za część naszych punktów programu odpowiedzialna jest Drużyna Odkrywców, z którą współpracujemy przy różnych okazjach.

Przedstawiciele Drużyny Odkrywców będą też na One More Game z własnym stoiskiem!

Za drobną opłatą rozegracie u nich sesje m.in. w wydawanych przez nas systemach (Warhammer Fantasy Roleplay: 4 Edycja, Warhammer 40,000 Roleplay: Wrath & Glory), nauczycie się malować figurki oraz nabędziecie magiczne fanty — wytwory rąk partnerów i podopiecznych.

Wszystkie środki zostaną przekazane na cel statutowy Drużyny Odkrywców — wsparcie dzieciaków z pieczy zastępczej. 

Szzegóły poznacie po otwarciu znajdującego się TUTAJ odnośnika. 

Festiwal One More Game będzie odbywać się w budynku Hali Stulecia we Wrocławiu. Poniżej znajduje się mapka, dzięki której z łatwością dotrzecie do budynku. 

Do zobaczenia! One More Game rozpocznie się za:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy