Copernicus Corporation na Festiwalu OSTROwPLANSZE

W dniach 25 – 26 marca odbędzie się czwarty Festiwal OSTROwPLANSZE.

Liga ZMG

Na miejscu znajdziecie strefę gier fabularnych, którą koordynują nasi przyjaciele z Ligi Mistrzów Gry.


Będziecie mogli zagrać u nich w jeden z wydanych przez nas systemów. Wystarczy zapytać wolnego Mistrza Gry.

Nasze sesje RPG

Na Festiwalu będą też przedstawiciele naszego wydawnictwa.


Jakub i Kamil przygotowali dla Was następujące sesje:

Sobota – 25.03

System: The Witcher RPG
MG: Jakub Zapała
Liczba Graczy:
 3-5
Triggery: brutalność, fanatyzm religijny

Opis: W magazynie w redańskich dokach znajduje się ładunek należący do Lionea Marchanda, możnego a Touissant. Pełno tam beczek wina, doskonałego białego est-est, oraz jedna bardzo ważna skrzynia. Ją właśnie mężczyzna chciałby pilnie odzyskać, ale potrzebuje do tego pomocy. Cały towar zajęli bowiem rycerze Płonącej Róży, którzy zamierzają wyprawić wielką ucztę zaraz po tym, jak spalą na stosach schwytane czarodziejki. Wykradzenie jednej skrzyni nie powinno być przesadnie trudne, a zapłata jest aż zaskakująco sowita. Z pewności wystarczy wam, by opuścić ten nieprzyjazny port i udać się w nieco spokojniejsze miejsce. Podobno Cidaris jest piękne o tej porze roku.

System: Warhammer 40,000: Wrath & Glory
MG: Jakub Zapała
Liczba Graczy: 3-6
Triggery: groteska, przemoc, demony, śmierć

Opis: Tuż przed tym, kiedy fregata Lux Perpetua skoczyła w Spacznię, torpeda wroga trafiła w lewą burtę, niszcząc multidziała, uszkadzając generator Pola Gellara i doprowadzając do rozhermetyzowania się pokładów od ósmego do dwudziestego siódmego. Trudno powiedzieć, ile czasu lecieliście przez pełną upiornych manifestacji demoniczna przestrzeń. Sądząc po stanie amunicji, to czternaście, może piętnaście magazynków wystrzelonych w demoniczne byty i mutujących towarzyszy. Chyba tylko dzięki łasce Imperatora wróciliście do normalnej przestrzeni. Załoga głównego mostka nie żyje. Po okręcie szaleją demony. Główny generator szwankuje i napęd obecnie nie działa. Jesteście w studni grawitacyjnej rolniczego świata zamieszkanego przez trzy miliardy niczego niespodziewających się ludzi. Oni oraz ich trzody zginą za jakąś godzinę, gdy tylko atmosfera ich planety zapłonie od prometium, którym wyładowany jest wasz okręt. Los ich, całej załogi oraz was samych leży w waszych rękach, bo to wy znajdujecie się na awaryjnym mostku Lux Perpetua. Już obojętne, czy jesteście tu w wyniku nagłego przetasowania w łańcuchu dowodzenia, czy zupełnym przypadkiem.

System: Warhammer Age of Sigmar Roleplay: Wrath & Glory
MG: Kamil “Sythriel” Pruski
Liczba Graczy: 2-4
Triggery: przemoc, oniryzm, deformacje ciała (demony)

Opis: W Krainach Śmiertelnych znajduje się niezliczona ilość Wrót Wymiarów pozwalających na w miarę bezpieczną i szybką podróż. Przybierają przeróżne kształty. Część z nich jest znana mieszkańcom Krain od wieków, inne odkryto niedawno. Niespodziewanie zupełnie nowe wrota pojawiają się w Ulgu. Wyrastają niemalże przed grupą drużyny Duszosplecionych podróżujących przez ten Wymiar. Wypada z nich poturbowany Gromowładny Nieśmiertelny, a za nim… sługi Chaosu.

Niedziela – 26.03

System: Warhammer Fantasy Roleplay: 4 edycja
MG: Kamil “Sythriel” Pruski
Liczba Graczy: 2-4
Triggery: przemoc, śmierć, groza, przerażenie

Opis: Magnus Von Schriftenhalt był utalentowanym magistrem Kolegium Cienia, cenionym badaczem doświadczonym poszukiwaczem przygód oraz waszym przyjacielem.

Był…

Magnus odszedł do królestwa Morra kilka tygodni temu, pożegnaliście go podczas ostatniej drogi i wszystko toczyłoby się dalej własnym torem gdyby nie list.

Zostaliście zaproszeni na odczytanie testamentu przyjaciela, ponoć jesteście w nim ujęci. Co wyniknie z tego nieoczekiwanego spadku? I jaki ma to związek z waszą ostatnią wspólną misją?

Panele dyskusyjne i prelekcje

Na festiwalu odbędzie się sporo ciekawych paneli dyskusyjnych i prelekcji. W szczególności zapraszamy Was na te, które sami przygotowaliśmy!

Sobota – 25.03

Prowadzący: Kamil “Sythriel” Pruski, Jakub Zapała

Opis: Ponury świat niebezpiecznych przygód wzywa nowych śmiałków. Łowcy czarownic, elfi zwiadowcy, niezrównoważeni czarodzieje, krasnoludzcy zabójczy czy szczurołapi wspierani przez małe, ale zajadłe psy – ludzie i nieludzie z różnych dróg życia – wszyscy czują, że na północy zbiera się burza. Siły Niszczycielskich Potęg Chaosu szykują się do kolejnej inwazji, a ich agenci i kultyści niszczą od środka Imperium Sigmara. Pozwólcie, że opowiemy wam o najnowszej odsłonie RPG w tym niezwykłym świecie, który od czterdziestu lat fascynuje kolejne pokolenia Graczy.

Prowadzący: Kamil “Sythriel” Pruski, Jakub Zapała

Opis: Potem mówiono, że podręcznik ten przyszedł od zachodu od strony Wielkiej Wody… Wiedźmińskiego świata nie muszę Wam przedstawiać. Znacie go z książek, gier wideo, może nawet którejś z ekranizacji. Wiecie o wybieraniu mniejszego zła, zmorach i kikimorach oraz łowców potworów, którzy za marną zapłatę gotowi są bronić ludzi, którzy nimi gardzą. Pozwólcie, że opowiem wam dziś o grze, w której możecie wcieli się w mrukliwych wiedźminów, zdradzieckie czarodziejki, zarozumiałych bardów, pyskate krasnoludy, a nawet dzielne bobołaki. Czy jesteście gotowi ruszyć z nimi na Szlak?

Niedziela – 26.03

Prowadzący: Kamil “Sythriel” Pruski, Jakub Zapała

Opis: Chaos zwyciężył, pokonany bóg Sigmar dryfuje w przestrzeni kosmicznej. Odnajduje go zodiakalny smok Dracothion i wspólnie udają się do Krain Śmiertelnych – wymiarów, które powstały dzięki wiatrom magii wokół rdzenia unicestwionej planety znanej jako Świat-Który-Był. Podczas tej prelekcji przybliżymy Wam system fabularny osadzony w najnowszym uniwersum sygnowanym marką Warhammer. Opowiemy o świecie, założeniach fabularnych i dynamicznej mechanice opartej o pule kości sześciościennych. Czeka Was szalona jazda bez trzymanki!

Prowadzący: Kamil “Sythriel” Pruski, Jakub Zapała

Opis: To ciekawe czasy dla WH40K. Planowane są filmy i seriale, wychodzi wiele gier wideo, w tym adaptacje papierowych gier RPG na ekrany komputerów. Razem z Copernicus Corporation od lat możecie zanurzać się w tą ponurą odległą przyszłość naszej galaktyki, gdzie herezja, obcy i wojenna zawierucha czyhają na każdym kroku, a inkwizycja, gwardia imperialna i potężni Kosmiczni Marines walczą niestrudzenie o przetrwanie ludzkości. O tym settingu, naszych grach i planach wydawniczych będzie tu mowa.

Festiwal OSTROwPLANSZE będzie odbywać się w budynku Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Ostrowie Wielkopolskim. Poniżej znajduje się mapka, dzięki której z łatwością dotrzecie do budynku. 

Do zobaczenia! Festiwal rozpocznie się za:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy