Zapowiedzi na rok 2023

Po udanym roku 2022 chcielibyśmy, aby kolejny był jeszcze lepszy. 

A teraz coś, na co z pewnością czekaliście – zapowiedzi wydawnicze na rok 2023!

Na wstępie chcemy zaznaczyć, że podane poniżej tytuły nie są przedstawione w kolejności wydawania. Ponadto poniższa lista przedstawia nasze plany, które mogą ulec zmianie.

Nie przedłużając, oto one:

GRY FABULARNE (RPG)

CONAN: PRZYGODY W ERZE NIEWYŚNIONEJ

Conan the Barbarian / Conan Barbarzyńca

Conan Barbarzyńca przedstawia kraje północy: Asgard, Vanaheim, Hyperboreę i ojczyznę Conana, Cymmerię.

Te surowe ziemie stoją w jaskrawym kontraście z ich bardziej cywilizowanymi sąsiadami na południu, a ludność tych krajów posiada dziką witalność, która dawno została utracona gdzie indziej. Barbarzyństwo nadal jest tutaj dominującym stylem życia.

220797

Conan the Thief / Conan Złodziej

Conan Złodziej zabierze Cię do mrocznego półświatka ery hyboryjskiej. Od zatłoczonych uliczek najniebezpieczniejszych miast, po marmurowe korytarze najbogatszych pałaców, mistrzowie złodziei i śmiercionośni zabójcy chcą zbić fortunę, ryzykując wszystko w pogoni za złotem, prestiżem i szacunkiem.

Czegokolwiek szukasz, szybkie ręce i spryt mogą stworzyć legendę.

Horrors of the hyborian age / Koszmary ery hyboryjskiej

Koszmary ery hyboryjskiej to definitywny przewodnik po potwornych stworzeniach zamieszkujących mroczne grobowce, zrujnowane miasta, zapomniane groty, gęste dżungle i złowrogie lasy świata Conana.

Ta kolekcja bestii, potworów, nieumarłych i mutantów jest gotowa do konfrontacji z mieczami i odwagą bohaterów ery hyboryjskiej.

WARHAMMER 40,000 ROLEPLAY: WRATH & GLORY

Church of Steel

Odkryj tajemnice Ducha Maszyny i uwolnij potężną moc machin wojennych, dzięki temu kompleksowemu przewodnikowi po pojazdach do gry Warhammer 40,000: Wrath & Glory.

W tej opasłej księdze znajdują się zasady dla ponad 80 pojazdów różnych Gatunków i Frakcji 41. tysiąclecia, a także zasady narracyjne dotyczące ich używania w trakcie Waszych sesji.

WG_CoS_Cover-1

Gamemaster’s Screen / Ekran Mistrz Gry

Ekran Mistrza Gry to niezbędny dodatek dla każdego prowadzącego!

Zawiera bogactwo informacji, często wykorzystywane zasady oraz dodatkową 32-stronicową broszurę pełną porad, postaci niezależnych i krótkich przygód odpowiednich dla każdej grupy.

wag_gm_screen_booklet

Litanies of the Lost / Litanie zagubionych

Litanie zagubionych zawierają cztery ekscytujące scenariusze odpowiednie dla postaci poziomów pierwszego i drugiego. Można je rozgrywać jako samodzielne przygody lub połączyć w niebezpieczną kampanię rozgrywających się na różnych planetach.

Ta historia podkreśli konflikty polityczne i niezliczone niebezpieczeństwa obecne w systemie Gilead.

On The Wings of Valkyries / Na skrzydłach Valkyrii

Druga z czterech przygód rozgrywających się podczas bitwy o Tora Amis.

Na skrzydłach Valkyrii to scenariusz drugiego poziomu dla grupy Imperialnych Agentów działających jako wyspecjalizowany zespół uderzeniowy.

Redacted Records

Ten suplement traktuje o ogromnych statkach dryfujących w przestrzeni kosmicznej. Zabierze Was ze względnie bezpiecznych planet systemu Gilead wprost w głąb Pustki gdzie stawicie czoła niewyobrażalnym zagrożeniom.

Nowy dodatek odkrywa liczne sekrety systemu Gilead, otwierając przed graczami nowe miejsca, przeciwników, a także nowe opcje tworzenia postaci.

WARHAMMER AGE OF SIGMAR ROLEPLAY: SOULBOUND

Champions of Order / Czempioni Ładu

Dodatek Czempioni Ładu daje graczom mnóstwo nowych opcji tworzenia postaci w grze Warhammer Age of Sigmar: Soulbound. Zawiera nowe archetypy, nowe talenty i niszczycielskie nowe zaklęcia.

To ogrom treści i możliwości, które urozmaicą Wasze sesje.

AoS_Champions-of-Order_210215-1

Gamemaster’s Screen / Ekran Mistrz Gry

Ekran Mistrza Gry jest niezbędnym dodatkiem do arsenału każdego prowadzącego! Zawiera mnóstwo przydatnych informacji, które przyspieszą Wasze sesje.

Ponadto wraz z ekranem otrzymacie 32-stronicową broszurę z przygodami osadzonymi w kluczowych miastach wymiaru Aqshy.

Shadows in the Mist / Cienie pośród Mgieł

Wyrusz na zabójcze, spowite mgłą ulice Anvilgardu w pierwszej kampanii do gry Warhammer Age of Sigma: Soulbound. Cienie pośród Mgieł to rozległa, sześcioczęściowa kampania osadzona w wolnym mieście Anvilgard, w której grupa bohaterów ma za zadanie oczyścić je z korupcji i ujawnić tajemnice złowieszczej organizacji działającej z ukrycia.

A to nie wszystkie czyhające na graczy zagrożenia…

Starter Set / Zestaw Startowy

Zestaw Startowy zawiera wszystko, czego potrzebujecie, aby rozpocząć odgrywanie epickich przygód w niebezpiecznych Krainach Śmiertelnych.

Niezależnie od tego, czy jest to Twoja pierwsza gra fabularna, czy też jesteś doświadczonym Mistrzem Gry przygotowującym kolejną kampanię, ten pudełkowy zestaw jest idealnym punktem wyjścia dla każdego.

WARHAMMER FANTASY ROLEPLAY: 4 EDYCJA

Altdorf: Crown of the Empire / Altdorf: Korona Imperium

Altdorf: Korona Imperium to fascynujący 224-stronicowy przewodnik po stolicy.

Położony u zbiegu dwóch największych rzek Imperium, Altdorf jest ośrodkiem władzy: rządu, religii, magii i wojska. Każda dzielnica jest szczegółowo opisana z szeroką gamą lokalizacji, wątków fabularnych i postaci niezależnych.

Ta książka to wszystko czego potrzebujesz do prowadzenia przygód w stolicy Imperium.

Middenheim: City of the White Wolf / Miasto Białego Wilka

Middenheim: Miasto Białego Wilka zabiera graczy z Reiklandu i umieszcza ich w centrum wpływów i potęgi Ulryka w Starym Świecie. Middenheim znajduje się w sercu północnej części Imperium i jest idealnym miejscem do odgrywania ponurych i niebezpiecznych przygód!

Każda dzielnica rozległego miasta jest szczegółowo opisana, a lokalizacje, wątki fabularne i postacie niezależne są zbyt liczne, by je tu wymienić.

Pięknie ilustrowana mapa przedstawia miasto w najdrobniejszych szczegółach.

Power Behind the Throne / Szara Eminencja

Przed Wami trzecia część poprawionej i zaktualizowanej wersji reżyserskiej Wewnętrznego Wroga, jednej z najbardziej cenionych kampanii fabularnych, jakie kiedykolwiek napisano!

Szara Eminencja rozpoczyna się w miejscu, w którym zakończyła się Śmierć na Rzece Reik, zabierając dzielnych bohaterów z Altdorfu do miasta Middenheim. Siedliszcze Białego Wilka znajduje się na północy Imperium.

Pozycję wydamy również w wersji kolekcjonerskiej.

Power Behind the Throne – Companion / Szara Eminencja – Niezbędnik

Szara Eminencja – Niezbędnik to trzecia z pięcioczęściowej serii tomów towarzyszących kampanii Wewnętrzny Wróg.

Suplement jest pełen dodatkowych materiałów, które nie tylko rozszerzą doświadczenie płynące z rozgrywaniem Szarej Eminencji, ale także będą przydatne podczas wielu innych przygód w Warhammer Fantasy Roleplay: 4 edycja.

Pozycję wydamy również w wersji kolekcjonerskiej.

The Horned Rat / Rogaty Szczur

Przed Wami czwarta część poprawionej i zaktualizowanej wersji reżyserskiej Wewnętrznego Wroga, jednej z najbardziej cenionych kampanii fabularnych, jakie kiedykolwiek napisano!

W oparciu o dramatyczne wydarzenia z końca Szarej Eminencji, bohaterowie graczy zostaną zrekrutowani do służby w mieście Middenheim. Kolejne intrygi czekają.

Pozycję wydamy również w wersji kolekcjonerskiej.

The Horned Rat – Companion / Rogaty Szczur – Niezbędnik

Rogaty Szczur – Niezbędnik to czwarta z pięcioczęściowej serii tomów towarzyszących kampanii Wewnętrzny Wróg.

Suplement jest pełen dodatkowych materiałów, które nie tylko rozszerzą doświadczenie płynące z rozgrywaniem Rogatego Szczura, ale także będą przydatne podczas wielu innych przygód w Warhammer Fantasy Roleplay: 4 edycja, w których przeciwnikami są Skaveny.

Pozycję wydamy również w wersji kolekcjonerskiej.

THE WITCHER RPG

A Book of Tales / Księga Opowieści

Przemierzaj świat Wiedźmina, odkrywając jego sekrety, zabijając jego potwory i ożywiając jego historie, tak jak całkowicie zgodnie z prawdą opisywał to słynny bard Jaskier.

Ten suplement przeniesie Cię z gór Koviru do przesiąkniętego winem regionu Toussaint w Nilfgaardzie, po drodze spotkasz ciekawe postacie, a intrygi będą czaić się za każdym rogiem.

Księga Opowieści zawiera sześć przygód rozsianych po całym kontynencie.

A Tome of Chaos

Mówi się, że magia to w równej mierze sztuka, chaos i nauka. Błogosławieństwo, przekleństwo i postęp sam w sobie.

Dzięki notatkom zbiegłego Nilfgaardzkiego Dyrektora Magii, Glynnisa var Treharne’a, przetestujesz prawdziwość tych słów odkrywając tajemnice sił magii. Jak wykorzystasz ten pierwotny chaos i jak on cię zmieni?

Ten suplement do gry The Witcher RPG zawiera wiele nowych zaklęć, inwokacji, rytuałów i klątw, a także zbiór magicznych przedmiotów, mrocznych rytuałów dzięki którym Twoje sesje wzniosą się na nowy poziom.

GRY PLANSZOWE / KARCIANE

WARHAMMER FANTASY ROLEPLAY: 4 EDYCJA

Elector Counts

Imperator nie żyje, jego następca nie został wyznaczony. Podczas zjazdu Elektorów zawiodła dyplomacja, trąby wojenne wybrzmiewają głośno i wyraźnie, a konflikt zbrojny jest nieunikniony!

Walcz o kontrolę nad Imperium, zabezpiecz swoje włości z pomocą wiary, stali i prochu strzelniczego. Kto spośród Hrabiów-Elektorów jest godzien wstąpienia na tron Sigmara?

KSIĄŻKI FABULARNE

WARHAMMER 40,000

The Path Of Heaven
Autor: Chris Wraight

W trzydziestym szóstym tomie Herezji horusa powraca Jaghatai Khan. 

Po wydarzeniach z „Szram” Legion Białych Szram wybrał swoją lojalność. Teraz, po latach walki ze zdrajcami, czas wrócić na Terrę i przygotować się na nieuniknioną inwazję. Ale najpierw Jaghatai i jego wojownicy muszą stawić czoła nieprzyjaciołom i terrorowi Osnowy…

The Silent War
Autor: Różni

Trzydziesty siódmy tom Herezji Horusa to antologia opowiadań.

W całej galaktyce szaleje wojna… ale podczas gdy wielkie bitwy i bohaterskie czyny stanowią podstawę wojny, konflikt rozciąga się znacznie dalej, w ciemność i cień…

Angels of Caliban
Autor: Gav Thorpe

Trzydziesty ósmy tom Herezji Horusa.

Pierwszy Legion wyrusza na wojnę, a brutalne działania ich Prymarchy grożą rozerwaniem kruchego sojuszu Imperium Secundus.

The Warmaster
Autor: Dan Abnett

Czternasty tom Duchów Gaunta.

Powracając do serca krucjaty po niebezpiecznej misji, pułkownik-komisarz Gaunt zostaje wciągnięty w intrygę, podczas gdy jego Duchy stają w obliczu śmiertelnego zagrożenia.

Anarch 
Autor: Dan Abnett

Piętnasty tom Duchów Gaunta.

Rozpoczęła się bitwa o Urdesh, a jej wynik zadecyduje o losie Krucjaty. Ibram Gaunt i jego Duchy dzierżą klucz do zwycięstwa. Czy zdołają go wykorzystać?

Ferrus Manus: Gorgon of Medusa
Autor: David Guymer

Siódmy tom Prymarchów.

Wielka Krucjata zbliża się ku końcowi, spośród Prymarchów ma zostać wybrany Mistrz Wojny, Ferrus Manus obejmuje dowództwo nad upadającą kampanią, aby udowodnić, że nadaje się do tej roli.

Jaghatai Khan: Warhawk of Chorgoris
Autor: Chris Wraight

Ósmy tom Prymarchów.

Przez długie lata Białe Szramy walczyły za Imperium, doprowadzając światy do posłuszeństwa. Jednak kiedy wszystko wskazuje, że nowy projekt, mający na celu osadzenie Psionikach w Legionach Kosmicznych Marines, może się urzeczywistnić, Jaghatai Khan musi zdecydować jakie zajmie stanowisko. 

Throne of Light
Autor: Guy Haley

Czwarty tom Ognistego Brzasku.

Roboute Guilliman przerwał natarcie orków, które zagrażało Fenrisowi, ale starożytny wróg powrócił, by zagrozić sercu ludzkości – Segmentum Solar.

Visions of Heresy
Autor: Alan Merrett

Ten wspaniały album wizualny zbiera prace graficzne przeróżnych artystów (np. Neil Robert). Poprzez swoje prace przybliżają historię Herezji Horusa. 

WARHAMMER AGE OF SIGMAR

Black Pyramid / Czarna Piramida
Autor: Josh Reynolds

Drugi tom Błogosławionych Rycerzy

Gdy w Krainach Śmiertelnych wznoszą się kolejne miasta, Lord Niebios Gardus ze Stalowych Dusz prowadzi swoich Błogosławionych Rycerzy do najmroczniejszej części Shyish, mając nadzieję na zdobycie przyczółku dla sił Azyru. Ale gdy kładzione są fundamenty pod nową cytadelę, Błogosławieni Rycerze zostają osaczeni przez wrogów zarówno żywych, jak i martwych – w tym Mortarchę Nocy, Mannfreda Von Carsteina…

Callis and Toll: The Silver Shard
Autor: Nick Horth

Łowca Czarownic Hanniver Toll i jego towarzysz, były żołnierz Armand Callis, stawiają czoła śmiercionośnym morzom i dżunglom Taloncoast, próbując powstrzymać swojego nemezis, Ortama Vermyre’a, przed przejęciem artefaktu, który może zmienić rzeczywistość.

Dominion
Autor: Darius Hinks

Doświadcz niszczycielskich sił, które wzrastają w Wymiarze Bestii, i zobacz, jak niezłomna obrona Excelsis została przetestowana jak nigdy dotąd.

Gloomspite
Autor: Andy Clark

Zły Ksienżyc wisi nad miastem Dracothium. Kapitan straży Helena Morthan wie, że to zła wróżba. Czy ona i pogrążony w żałobie wojownik Hendrick Saul zdołają ocalić mieszkańców?

Soul Wars / Wojny Dusz
Autor: Josh Reynolds

Mówi się, że wszyscy, którzy żyją, ostatecznie należą do Nieumarłego Króla. W mrocznych krainach Shyish, Nagash – Bóg Śmierci, wzywa swoje bezduszne legiony, by umocniły jego panowanie. Przerażające natarcie zaczyna się od Wolnego Miasta Glymmsforge, bastionu Azyru w Krainie Śmierci. Pomiędzy Nagashem a jego zdobyczą stoją Kowadła Młotodzierżcy, starożytne zastępy Nieśmiertelnych Gromowładnych.

WARHAMMER CHRONICLES

Gotrek i Felix – Pierwszy Omnibus
Autor: William King

Przeżyj pierwsze przygody Zabójcy i jego ludzkiego towarzysza. Od nawiedzonych lasów Imperium po mrok pod Górami Krańca Świata, Gotrek i Felix mierzą się z obłąkanymi kultystami, złowrogimi goblinami i monstrualnym trollem. W mieście Nuln biorą udział w inwazji zamieszkujących kanały skavenów. A na mroźnej północy wyprawa do zaginionej krasnoludzkiej twierdzy Karag Dum, stawia Gotreka i Felixa twarzą w twarz z przerażającym demonem Chaosu…

Archaon: Everchosen / Archaon: Wszechwybraniec
Autor: Rob Sanders

Archaon Wszechwybraniec jest gotowy, by zmieść świat w burzy Chaosu. Ale skąd się wziął? Kim był, zanim wpadł w ciemność? Po raz pierwszy zostaje ujawniona jego prawdziwa historia.

Bloodforged
Autor: Nathan Long

Drugi tom Wampirzycy Ulriki.

Nie mogąc przystosować się do społeczności Lahmian, Ulrika szuka własnej drogi. Wyrusza do oblężonego przez Chaos miasta Praag, aby znaleźć starych przyjaciół i chwałę – lub śmierć – w bitwie.

Warpsword
Autorzy: Dan Abnett, Mike Lee

Czwarty tom Kronik Malusa Mroczne Ostrze.

Przedstawiciel rasy mrocznych elfów, Malus Mroczne Ostrze jest niezrównanym wojownikiem, a o jego okrucieństwie snute są legendy. Opętany przez plugawego demona Tz’arkana, Malus podejmuje się niebezpiecznej misji odzyskania pięciu magicznych artefaktów, które uwolnią jego duszę. Niepowodzenie oznacza wieczne przekleństwo!

Lord of Ruin
Autorzy: Dan Abnett, Mike Lee

Piąty tom Kronik Malusa Mroczne Ostrze.

Gdy jego misja zbliża się ku końcowi, Malus Darkblade zostaje wzięty do niewoli i otrzymuje od Wiedźmiego Króla, samego Malekitha, rozkaz obrony Naggaroth przed inwazją Chaosu…

Thanquol’s Doom / Zagłada Thanquola
Autor: C. L. Werner

Trzeci tom Thanquola i Rozpruwacza Kości.

Thanquol prowadząc armię przeciwko krasnoludom z Karak Angkul. Jego wysiłki zostają zniweczone, gdy Ikit przejmuje kontrolę nad armią dla własnych nikczemnych planów…

Istnieje szansa, że w ciągu trwania roku 2023 zapowiemy kolejne pozycje!