Relacja z Wiedźmin Fest oczami Jakuba Zapały

W weekend 24-25 czerwca 2023 r. w Łodzi odbył się Witcher Fest – impreza promująca trzeci sezon wiedźmińskiego serialu od Netflixa zorganizowana we współpracy z CDProjekt RED oraz goszcząca samego Autora, Andrzeja Sapkowskiego. Nie mogło tam zabraknąć i nas!

Teren starej elektrociepłowni, obecnie łódzkiego Miasta Kultury, został przemieniony w przyczółek wiedźmińskiego świata. Wszędzie zobaczyć można było dekoracje z serialu i gier. Wewnątrz budynku przy ulicy Targowej 1/3 przygotowano specjalne atrakcje dla tych, którzy uzyskali specjalne bilety poprzez udział w konkursie oraz zaproszonych gości. Można było ucharakteryzować się na postać z wiedźmińskiego świata, zobaczyć ciekawe wydania książek oraz ich adaptacje na inne media, odwiedzić wiele sal tematycznych udekorowanych na rozmaite lokacje Kontynentu. Między innymi można się było zanurzyć w mroczną jaskinie, przemierzyć pokryte mgłą i zamieszkałe przez potwory bagno z wiedźmińską eskortą oraz odwiedzić wspaniałą gospodę. W tej ostatniej gości obsługiwał karczmarz znany z „Pół wieku poezji później”, a grupa bardów śpiewała piosenki z książek i serialu.

Największymi atrakcjami, poza możliwością obejrzenia pierwszych dwóch odcinków nowego sezonu serialu, były koncert zespołu Percival Schuttenbach (odpowiedzialnego za muzykę w sezonie trzecim), długi wywiad z Tomaszem Bagińskim oraz krótkie spotkania z Andrzejem Sapkowskim i aktorami Freyą Allan, Anyą Charlottą, Joeyem Batey oraz opuszczającym serial Henrym Cavillem. My pojawiliśmy się na porannej turze wydarzenia, na którą obsada niestety się spóźniła – ale przynajmniej przez chwilę znaleźliśmy się bardzo blisko sceny, na którą ich wprowadzono i mogliśmy na żywo wysłuchać odpowiedzi na kilka ważnych pytań. O ile nie możemy nic mówić wydarzeniach z pierwszych dwóch odcinków, osobom pracującym nad serialem wymknęło się kilka spoilerów: wygląda na to, że w tym sezonie zobaczymy przewrót na Thanedd i słynny pojedynek między Geraltem a pewnym czarodziejem.

Mamy dla Was galerię zdjęć z naszej wyprawy. Oczywiście na Szlaku towarzyszył nam podręcznik do Witcher RPG!

Więcej zdjęć z wydarzenia znajdziecie na stronie organizatorów. Wystarczy kliknąć TUTAJ.