Podsumowanie roku 2022

Zbliżamy się do zakończenia bieżącego roku, najwyższy czas na podsumowania, którymi chcemy się z Wami podzielić.

Zaczniemy od tytułów wydanych w tym roku przez nasze wydawnictwo.

GRY FABULARNE (RPG)

Conan: Przygody w erze niewyśnionej.

Całkowita nowość w naszym portfolio wydawniczym. Gra fabularna w świecie Conana Barbarzyńcy od pierwszych dni cieszy się ogromnym zainteresowaniem z Waszej strony. Napawa nas to dumą tak samo, jak praca zespołu odpowiedzialnego za tę linię wydawniczą. Spotykamy się z niezliczoną ilością opinii podkreślających ogrom dobrej pracy tłumaczy, redaktorów, korektorów i nie tylko – dzięki swojej pracy zespół wyeliminował wiele błędów pierwowzoru!

W roku 2022 ukazały się:

416 kolorowych stron w twardej okładce. Podręcznik zadebiutował na Festiwalu Fantastyki Pyrkon.

Oprawiony w skóropodobny materiał z wytłoczeniami w miejscu napisów i loga. Do polskiego podręcznika dodaliśmy kilka szczegółów wyróżniających  go na tle pierwowzoru: złocenia na wytłoczeniach i brzegach kartek oraz metalowe okucia.

Wysokiej jakości ekran Mistrza Gry wraz z 32-stronicową broszurą zawierającą morze tabel losowych.

67-stronicowy plik PDF łączący w sobie starter do gry i przygodę wprowadzającą do systemu.

Ponadto do naszego sklepu sprowadziliśmy licencjonowane kości oraz zestawy kafli terenu.

Warhammer 40,000 Roleplay: Wrath & Glory

Druga nowość w portfolio naszego wydawnictwa. Jedna z trzech aktywnie wspieranych gier fabularnych spod szyldu marki Warhammer. Osadzona w mrocznym uniwersum czterdziestego pierwszego tysiąclecia. Wrath & Glory wrzuca graczy do systemu Gilead odciętego od Imperium Człowieka. Mechanika gry opiera się o kości sześcienne.

W roku 2022 ukazały się:

383 kolorowych stron w twardej okładce. Doskonale prezentuje się na każdej półce.

Pierwszy duży dodatek poszerzający wiedzę o planetach systemu Gilead i nie tylko.

Bezpłatny materiał PDF będący przygodą wprowadzającą do systemu fabularnego.

Przygoda w wersji PDF przeznaczona do rozegrania w trakcie 2 do 3 sesji.

Warhammer Age of Sigmar Roleplay: Soulbound

Ostatnia nowa linia w portfolio wydawnictwa. Druga z trzech aktywnie wspieranych gier fabularnych spod szyldu marki Warhammer. Gra osadzona jest w Krainach Śmiertelnych będących następstwem Świata-Który-Był. Dominuje w niej epickość i heroiczność. Dynamiczna mechanika podobnie jak w przypadku Wrath & Glory oparta jest o kości sześciościenne.

W roku 2022 ukazały się:

348 kolorowych stron w twardej okładce. Wysokiej jakości książka, do której przyzwyczaiło nas Cubicle 7.

Oprawiony skóropodobnym materiałem o granatowym zabarwieniu. Kolorystyki książki dopełniają wytłoczenia i brzegi stron w kolorze złota. Finalnym akcentem jest wysokiej jakości pudełko z magnetycznym zapięciem.

Bezpłatny materiał PDF będący przygodą wprowadzającą do systemu fabularnego.

Warhammer Fantasy Roleplay: 4 edycja

Aktualna edycja najbardziej popularnej gry fabularnej spod szyldu Warhammera. Ukochana przez Was i przez nas. Przygody odbywają się zazwyczaj w centrum Starego Świata – Imperium. Mechanika opiera się na kościach stuściennych, jest rozwinięciem pomysłów znanych z drugiej edycji gry.

W roku 2022 ukazały się:

Dodatek zawierający pomocne materiały opisujące Stary Świat. Pierwszy tom skupia się na elfach, krasnoludach i niziołkach.

Drugi tom unowocześnionej i zaktualizowanej wersji reżyserskiej Wewnętrznego Wroga przygotowanej specjalnie dla czwartej edycji Warhammera Fantasy Roleplay.

Ten dodatek do Śmierci na rzece Reik zawiera wiele przydatnych informacji do wykorzystania zarówno, jak i poza nią.

Dwa wysokiej jakości podręczniki ze stylizowanymi wizerunkami bogów – Morra i Vereny – na okładkach. Oba zamknięte w slipcase.

Szczegółowa mapa Reiklandu wydrukowana na podobnym do płótna materiale. Rozmiar: 87 × 57 cm.

Materiał w formacie PDF, przedstawia sylwetki czterech wyjątkowych postaci niezależnych, które można wykorzystać podczas sesji.

Dark Heresy: 2 edycja

Gra osadzona w dalekiej, mrocznej przyszłości świata Warhammer 40,000. Bohaterowie Graczy to najczęściej wierne sługi Imperium Człowieka. Mechanika gry została oparta o kości stuścienne.

W roku 2022 ukazały się:

Czwarty i ostatni suplement do gry Dark Heresy: 2 edycja. Skupia się na demonach Chaosu pochodzących z Osnowy. Wraz z wydaniem tego suplementu zamykamy tę linię wydawniczą.

The Witcher RPG

Gra fabularna osadzona w świecie inspirowanym prozą Andrzeja Sapkowskiego i grami wideo od CD PROJEKT RED. Gracze wcielają się w Wiedźminów i innych mieszkańców rozdartego wojną Kontynentu.

W roku 2022 ukazały się:

Suplement stylizowany na zapiski Erlanda z Larvik – założyciela Szkoły Cechu Gryfa. To kronika dawnych czasów i swoisty bestiariusz dla systemu.

Darmowy dodatek do gry udostępniony w formie pliku PDF. Przedstawia wyposażenie unikatowe dla każdej z wiedźmińskich szkół oraz schematy potrzebne do jego wytworzenia.

Darmowy dodatek do gry udostępniony w formie pliku PDF. Zawiera zasady dotyczące wszelakich wozów i sposobów ich wzmacniania.

Darmowy dodatek do gry udostępniony w formie pliku PDF. Opisuje historię rezydującego na dalekim wschodzie Wiedźmińskiego Cechu Mantikory oraz wprowadza zasady umożliwiające zagranie Wiedźminem z tej szkoły.

Darmowy dodatek do gry udostępniony w formie pliku PDF. Przedstawia niekanoniczną Szkołę Ślimaka oraz unikatowe dla niej wyposażenie.

W sumie daje to 20 unikatowych pozycji, z czego 11 wydaliśmy w formie papierowych książek.

KSIĄŻKI FABULARNE

Warhammer 40,000

Przepastne uniwersum czterdziestego pierwszego tysiąclecia (i nie tylko) to dom dla wielu wspaniałych historii. Cieszymy się, że możemy dostarczać Wam kolejne z nich.

W roku 2022 ukazały się:

Artellus Numeon i Salamandry planują zabrać ciało Vulkana na planetę Nokturn.

Bunt Horusa rozprzestrzenia się w każdym zakątku Imperium, a wojna ogarnia nowe światy i systemy.

Roboute Guilliman uważa, że tajemnicza góra Pharos ulokowana na planecie Sotha jest kluczem do przyszłości rodzaju ludzkiego.

Antologia piętnastu opowiadań pozwalających na dokładniejsze zrozumienie wydarzeń Herezji Horusa.

Fulgrim, Prymarcha Dzieci Imperatora, jest zdeterminowant, żeby, bez względu na cenę zająć należne mu miejsce w Wielkiej Krucjacie.

Cadia upadła, Wielka Wyrwa wypluwa demony z Osnowy. Nastały złe czasy, ale wciąż jest jeszcze nadzieja. Powraca bohater – wskrzeszony Roboute Guilliman.

Roboute Guilliman zamierza odtworzyć własne królestwo, by następnie wykorzystać je do odbudowy podupadłego galaktycznego Imperium Ludzkości.

Ścieżki Roboute’a Guillimana i jego upadłego brata Mortariona nieuchronnie prowadzą ich obu na planetę Iax.

Duchy z Pierwszego i Jedynego Regimentu z Tanith zostają wysłane na nową misję. Cel: stacja kosmiczna o nazwie „Ocalenie”.

Ragnar Czarnogrzywy i jego bracia przeprowadzają błyskawiczny kontratak na bazę Tysiąca Synów.

Logan Grimnar i dowodzony przez niego Zakon Kosmicznych Wilków staje przed trudnym wyborem. Zaryzykować sojusz z dawnym rywalem czy zaakceptować swój koniec?

Siostra Evangeline należąca do zakonu Naszej Umęczonej Pani została pobłogosławiona nową misją: Ma odzyskać Tarczę świętej Katherine. Towarzyszy jej enigmatyczna inkwizytorka Ravara.

Warhammer Age of Sigmar

Krainy Śmiertelnych znane z Ery Sigmara to najnowsze uniwersum zapoczątkowane w ramach marki Warhammer. Heroiczne i przepełnione magią jest domem dla zupełnie nowych ekscytujących historii. Z radością wydaliśmy pierwsze powieści z tego świata.

W roku 2022 ukazały się:

Pośród mrocznych, nawiedzonych zaświatów Shyish przepełniony żądzą zemsty Gotrek Gurnisson szuka Władcy Nieumarłych.

Zdeterminowany, by pozbyć się zatopionej w piersi runy Ogniobójców, Gotrek Gurnisson podróżuje do osobliwej alchemicznej Krainy Chamon.

Miastem Ulfenkarn wstrząsa seria okrutnych morderstw. Zagadkę zbrodni musi rozwikłać niecodzienna grupa śmiałków.

Gardus, świeżo Przekuty po zniszczeniu Parchatych Ziem, prowadzi swoich wojowników w poszukiwaniu Lorda Kasztelana do zatęchłego serca ogrodu Nurgla.

Warhammer Chronicles

Chronicles to szeroki wachlarz powieści osadzonych w Świecie-Który-Był. Pod nazwą tą kryje się Stary Świat znany z Warhammera Fantasy. Niezmiennie uwielbiamy ten świat i jesteśmy przekonani, że Wy również.

W roku 2022 ukazały się:

Thanquol wyrusza do Lustrii, by zgładzić Proroka Soteka. Od powodzenia tej misji zależy jego przyszłość i życie

Thanquol wyrusza do Lustrii, by zgładzić Proroka Soteka. Od powodzenia tej misji zależy jego przyszłość i życie.

W mieście Nuln nieznany wróg żeruje na pradawnej rasie wampirów, grożąc ujawnieniem jej istnienia światu. Rozpoczyna się polowanie na czarownice, a lud domaga się unicestwienia krwiopijców.

W sumie wydaliśmy w tym roku 19 nowych powieści. Wszystkie zarówno w wersji papierowej, jak i w wersji eBook.

AUDIOBOOKI

Zupełnie nowym przedsięwzięciem dotyczącym wydawanych przez nas książek było stworzenie audiobooków na ich podstawie. Zaczęliśmy od serii Herezji Horusa. W roku 2022 ukazały się trzy pierwsze tomy: Wywyższenie Horusa, Fałszywi Bogowie oraz Galaktyka w Płomieniach. Kolejne części pojawią się w przyszłym roku. Wiemy, że czekacie.

OBECNOŚĆ NA KONWENTACH

W mijającym roku odwiedziliśmy wiele fantastycznych imprez, na których mieliśmy możliwość spotkać Was! Oczywiście jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni.

W 2022 roku byliśmy na:

• Festiwalu Fantastyki Pyrkon;
• Festiwalu Miłośników Fantastyki Bazyliszek;
Festiwalu Gier i Fantastyki Copernicon;
Krakowskim Weekendzie z Fantastyką Imladris – konwencie w randze Polconu.

WYRÓŻNIENIA

W roku 2022 spotkały nas dwa znaczące wyróżnienia. Oto one:

• Zostaliśmy zaproszeni w roli Gości Honorowych na XX edycję Imladris: Krakowskiego Weekendu z Fantastyką – w randze Polconu.
• European Science Fiction Society przyznało nam Hall of Fame Awards w kategorii Best Publisher podczas tegorocznego Luxconu w randzie Euroconu.

DZIĘKUJEMY, ŻE BYLIŚCIE Z NAMI!