Copernicus Corporation na Imladrisie

W dniach 11 – 13 listopada będziemy mieli okazję spotkać się na Imladrisie: Krakowskim Weekendzie z Fantastyką, konwencie w randze Polconu,

Na konwencie pojawimy się w roli gościa honorowego w kategorii “wydawnictwo” – wraz z nami moc atrakcji.

Stoisko sprzedażowe

Jak zawsze będziecie mieli okazję nabyć pozycje wydane nakładem naszego wydawnictwa.

Oczywiście wszystko w promocyjnych festiwalowych cenach!

Panele dyskusyjne i prelekcje

Na festiwalu odbędzie się ogromna liczba ciekawych paneli dyskusyjnych i prelekcji. W szczególności zapraszamy Was na te, które sami przygotowaliśmy, lub w których uczestniczymy!

Wszystkie opisane poniżej prelekcje będą odbywać się w sali nr 18 szkoły konwentowej. 

Piątek – 11.11

Prowadzący: Marcin ‘Seji’ Segit

Opis: Tłumaczyć każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej. Ale nie o to chodzi, co w redakcji z tego wychodzi… No dobra, czasem właśnie o to chodzi, inaczej podręcznika nie da się czytać. Co zatem zrobić, żeby to wszystko miało ręce i nogi? Prelekcja o tym, jak zabrać się za tłumaczenie i redagowanie podręcznika do gry fabularnej, radościach i smutkach pracy redaktora, tłumaczeniu i tłumaczach, kontaktach biznesowych i przydatnych narzędziach.

Prowadzący: Jakub Zapała

Opis: Wiele popularnych systemów RPG prezentuje nam światy przyziemne lub wręcz ponure, w których ideały są wiecznie kwestionowane. BG są w nich często dość krusi. Podejmując się poszukiwania przygód podejmują straszliwe ryzyko. Daleko im od niemal niepokonanych herosów epickiego fantasy czy superbohaterów. Porozmawiajmy o tym, co jest atrakcyjnego w mroczniejszych settingach sf i fantasy oraz jak z nich korzystać, by uczynić rozgrywkę bardziej satysfakcjonującą – tak od strony MG, jak i Gracza

Opis: 2022 rok to dobry rok dla polskiego rynku wydawniczego rpg. O tym jakie widzą szanse rozwoju, perspektywy i wyzwania opowiedzą członkowie czołowych polskich wydawnictw: Copernicus Corporation, Black Monk, Galakta… A może uda nam się wycisnąć z nich informacje o tym na jakie premiery możemy liczyć w 2023 roku…

Sobota – 12.11

Prowadzący: Marcin ‘Seji’ Segit

Opis: Pogadanka o grze fabularnej „Conan 2d20”. Czy koniecznie trzeba grać barbarzyńcą? Dlaczego Conan nie lubi podróży? Co można zrobić dwudziestu strażnikom kamieniołomu? Czy gra dobrze oddaje prozę Roberta E. Howarda? Gdzie szukać śladów ery hyboryjskiej? Jakie kostki zabrać na sesję? A także odpowiedzi na wiele innych pytań.

Prowadzący: Radosław Barański, Kamil ‘Sythriel’ Pruski

Opis: Warhammer Age of Sigmar: Soulbound to stosunkowo nowy system, który wzbudza wiele kontrowersji wśród fanów Warhammera w Polsce. Podczas tego spotkania poruszony zostanie temat zarówno świata, jak i mechaniki AoS, aby przybliżyć nieco ten system i pokazać, że naprawdę warto dać mu szansę. Prelekcja będzie miała formę Q&A, w której prowadzący będą odpowiadali na pytania uczestników.

Prowadzący: Jakub Zapała

Opis: Przygodę z czwartą edycją Warhammera zaczęliśmy w miastach nad błotnistym Reikiem. Podręcznik podstawowy i pierwsze dodatki skupiły się na Reiklandzie. Tam też zaczęła się kampania Wewnętrzny Wróg – i to ona właśnie wyprowadziła nas z okolic Altdorfu. Wraz z jej bohaterami ruszamy teraz poznać drogi i bezdroża innych prowincji Imperium i z czasem – reszty Starego Świata. Na tej prelekcji opowiemy trochę o tym, co do Warhammera wychodzi ostatnio i co w najbliższym czasie ukaże się po polsku.

Prowadzący: Ewa ‘Kapadocja’ Lasota

Opis: Będzie to krótka opowieść o trudach życia w systemie Gilead. Ork, aeldari, człowiek, whatever – posłuchajcie.

Niedziela – 13.11

Prowadzący: Jakub Zapała

Opis: „The Witcher RPG” to gra fabularna na motywach powieści Andrzeja Sapkowskiego, na licencji od CD Projekt RED. Na tej prelekcji opowiemy Wam o samym systemie, szczególnym pomyśle na powiązanie go z grami wideo oraz rozmaitych związanych z nim projektach, w tym „Czwartkach z wiedźminem”. Przyjrzymy się też nadchodzącym i szykowanym już dodatkom do tego systemu, które wkrótce ukażą się w języku polskim.

Opis: To wydawnictwo, którego nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi gier RPG, od ponad 25 lat przecierają szlaki polskiego rpgowania i cały czas wydają nowości. Podczas panelu o ich rodzinnej firmie opowiedzą nie tylko o początkach i trudnościach z jakimi się mierzyli wprowadzając na rynek takie systemy jak Cyberpunk 2020, Warhammer 2 i 4 ed., czy Witcher RPG, ale też o planach na rozwój w przyszłość i o tym dlaczego lubią konwenty w Krakowie.

Otwarte sesje RPG.

Podczas Imladrisu rozegrane zostaną sesje RPG w tym takie, które poprowadzą nasi współpracownicy. Będziecie mieli możliwość wzięcia w nich udziału. Oto ich lista:

Piątek – 11.11

System: Warhammer Age of Sigmar Roleplay: Soulbound
MG: Kamil ‘Sythriel’ Pruski
Liczba Graczy: 2-5
Triggery: deformacja ciała (demony), oniryzm, przemoc

Opis: W Krainach Śmiertelnych znajduje się niezliczona ilość Wrót Wymiarów pozwalających na w miarę bezpieczną i szybką podróż. Przybierają przeróżne kształty. Część z nich jest znana mieszkańcom Krain od wieków, inne odkryto niedawno. Niespodziewanie zupełnie nowe wrota pojawiają się w Ulgu. Wyrastają niemalże przed grupą drużyny Duszosplecionych podróżujących przez ten Wymiar. Wypada z nich poturbowany Gromowładny Nieśmiertelny, a za nim… sługi Chaosu.

System: Warhammer 40,000 Roleplay: Wrath & Glory
MG: Jakub Zapała
Liczba Graczy:
3-6
Triggery: brutalność, głupota, przemoc, groteska, czarny humor

Opis: Wy som dobre łorkowe chopaki. Bijeta dobrze i mocno i macie duuuże spluwy. Ale tera Szefu powiedział, żeście komandozy. Pomalował Was na fiolemtowo, chociaż Grusznuk się trochę wyrywał, bo nie lubi, jak go malują. Tera jesteście niewidzialni. I bardzo dobrze, bo macie zrobić niespodziankę kolczastym ludkom, co się mają spotkać z niekolczastymi ludkami na latający kamieniu. Niespodzianką będzie łomot. Tego się po Was na pewno nie spodziewajo!

System: Conan: Przygody w erze niewyśnionej
MG: Kamil ‘Sythriel’ Pruski
Liczba Graczy: 2-4
Triggery: brutalność, głód, graficzne opisy, horror, presja, przemoc, rasizm, wojna

Opis: Noc zapada nad Conajahara, terytorium między Czarną Rzeką i Rzeką Grzmotu. Wszyscy, którzy tu przybyli mieli własne powody, aby porzucić bezpieczne schronienie, jakie daje cywilizacja – pokusa złota, żądza włóczęgi lub wyzwanie życia na skraju znanego świata. Teraz służą jako zwiadowcy z Fortu Tuscelan. Ostatni patrol wysłano, aby przeczesał lasy wzdłuż Czarnej Rzeki…

Sobota – 12.11

System: Warhammer Fantasy Roleplay: 4 edycja
MG:
Kamil ‘Sythriel’ Pruski
Liczba graczy: 2-5
Triggery: anatyzm religijny, przemoc, śmierć, tortury

Opis: Wedle kalendarza Imperium nastał Erntezeit – Czas Zbiorów. Grupa poszukiwaczy przygód zmierza do Ysheldorfu, niewielkiego miasteczka położonego w Talabeclandzie. Wkrótce odbędzie się tu festiwal z okazji zakończenia żniw. Wydarzenie z każdym rokiem zyskuje na popularności, wszystko za sprawą niezwykle urodzajnych plonów. Kupcy zmierzający w stronę miasteczka plotkują o obecności Łowcy Czarownic…

System: Warhammer Fantasy Roleplay: 4 edycja
MG: Jakub Zapała
Liczba Graczy:
3-5
Triggery: lęk wysokości, przemoc, groteska, czarny humor

Opis: Światem przestępczym Miasta Białego Wilka rządzi kilku przebiegłych i okrutnych bandziorów, zwanych Podkrólami. Każdy z nich próbuje ograć pozostałych. No i właśnie ekipa pracująca dla Podkróla Bleydena zwinęła z pod nosa ludzi Faceta transport błyskotek. Dumą kolekcji były misternie wykonane jajka ze złota i drogich kamieni. W wyniku zamieszania, jajka trafiły do ptasich gniazd na stromych zboczach Fauschalgu, a tamta ekipa kilkaset metrów niżej, rozmazana u stóp góry. Tu właśnie wchodzicie Wy.

Niedziela – 13.11

System: The Witcher RPG
MG: Jakub Zapała
Triggery: brutalność, motywy erotyczne (nieznaczne), okultyzm, potwory

Opis: U nas tu Panie spokojnie. Niby po lesie Wiewiórcy siedzą, parobka mi ubili, ale za to wilcy ze głodu wyzdychali. No i rusołki podle młyna mamy. Czasem kogo utopią, jak mego brata. Ale też nenufarów nasadzą. Że troll? Pijaczyna, prawda, i czasem podróżnych zeżre. Za to o most dba. Co ze stodołą, pytacie? Wczora mi zgorzała, jak czarodziejka za leszym goniła. Gdzie koń na pień nabity, tam w knieję zapadli. A tak poza tym, to spokojnie.

Prelekcje i sesje RPG będą odbywać się w budynku Liceum Ogólnokształcącego nr 42 im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Sesje w sali nr 15, a prelekcje i panele dyskusyjne w sali nr 18.

 Poniżej znajdują się mapki, dzięki której z łatwością dotrzecie na miejsce oraz nie zgubicie się w samym budynku.

Pełny program atrakcji dostępnych podczas tegorocznej edycji Imladrisu znajdziecie TUTAJ.

Do zobaczenia! Imladris rozpocznie się za:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy