Copernicus Corporation na Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2023

W dniach 16-18 czerwca ponownie spotykamy się na Pyrkonie, największym festiwalu fantastyki w Polsce!

Co dobrego znajdziecie w naszym kramie?

• Nowele z uniwersów Warhammer 40,000, Warhammer Age of Sigmar oraz Warhammer Fantasy;
• Gry fabularne (RPG) takie jak Conan: Przygody w erze niewyśnionej, The Witcher RPG, Warhammer 40,000 Roleplay: Wrath & Glory, Warhammer Age of Sigmar Roleplay: Soulbound, Warhammer Fantasy Roleplay: 4 Edycja.

Spotkacie nas w Krainie Wystawców (hala nr 5) na stoisku nr 25.

Poniżej znajdziecie czytelną graficzną mapkę.

Panele dyskusyjne i prelekcje.

Na festiwalu odbędzie się ogromna liczba ciekawych paneli dyskusyjnych i prelekcji. Nasi pracownicy i przyjaciele wydawnictwo przygotowało kilka specjalnie dla Was. Oto one:

Prowadzący: Jacek Duch – Graj! Kolektyw
Miejsce:
Sala Fabularna 2 (Mała) (Strefa RPG)

Opis: Wydanie polskiej edycji gry fabularnej „Conan: Przygody w Erze Niewyśnionej” to doskonała okazja, by porozmawiać o konwencji „magii i miecza”. Opowiadając Wam historię życia Conana, rozłożę na elementy pierwsze całą masę „szlagierów” tego gatunku, bez których Conan nie byłyby cymeryjskim barbarzyńcą. Zmierzę się z zarzutem, że świat R. Howarda to „nie jest świat dla kobiet” i postawię się w roli adwokata Conana, na którym spoczywa zarzut bycia „mizoginicznym szowinistą”. Będzie ciekawie, może trochę kontrowersyjnie, ale spokojnie: na pewno pomimo tych barbarzyńskich klimatów będzie (choć trochę) cywilizowanie. 

Prowadzący: Marcin „Ainak” Błaszczak – Imaginarium RPG
Miejsce: Sala Fabularna 2 (Mała) (Strefa RPG)

Opis: Conan: Przygody w erze niewyśnionej, czyli gra na podstawie opowiadań Roberta E. Howarda, daje nam możliwość wcielenia się w postacie awanturników, w tym barbarzyńców, by w ich skórze przeżywać przygody. Lecz co jest miarą prawdziwego barbarzyństwa? Co sprawia, że Conan jest Conanem? Ilość zdobytych skarbów? Pieśni ułożone o czynach? Wrogowie, których sobie zrobiliśmy, wstępując na awanturniczą ścieżkę? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć, byście mogli zanurzyć się w świat Conana, do którego podręcznik został wydany w Polsce przez Copernicus Corporation.

Prowadzący: Jakub Zapała
Miejsce: Sala Fabularna 2 (Mała) (Strefa RPG)

Opis: Witajcie na Szlaku! Księga Opowieści to najnowszy duży dodatek do Witcher RPG, papierowej gry fabularnej w świecie wiedźmińskim od CD Projekt RED, R. Talsorian Games i Copernicus Corporation. Na tej prelekcji opowiemy Wam o tej pozycji, dalszych planach wydawniczych tego systemu… a może też powiemy coś więcej.

Prowadzący: Kamil „Sythriel” Pruski
Miejsce: Sala Fabularna 2 (Mała) (Strefa RPG)

Opis: Chaos zwyciężył, pokonany bóg Sigmar dryfuje w przestrzeni kosmicznej. Odnajduje go zodiakalny smok Dracothion i wspólnie udają się do Krain Śmiertelnych – wymiarów, które powstały dzięki wiatrom magii wokół rdzenia unicestwionej planety znanej jako Świat-Który-Był. Podczas tej prelekcji przybliżymy Wam system fabularny osadzony w najnowszym uniwersum sygnowanym marką Warhammer. Skupimy się na dynamicznej mechanice systemu opartej o pulę kości sześciościennych.

Prowadzący: Marcin „Seji” Segit
Miejsce:
 Sala Fabularna 2 (Mała) (Strefa RPG)

Opis: Pogadanka o grze fabularnej „Conan: Przygody w erze niewyśnionej” i planach wydawniczych Copernicus Corporation. Czy koniecznie trzeba grać barbarzyńcą? Dlaczego Conan nie lubi podróży? Co ma Howard do Lovecrafta? Jakie dodatki czekają w kolejce? Co jest najważniejsze w życiu? A także odpowiedzi na wiele innych pytań.

Prowadzący: Patryk Ławniczak
Miejsce:
 Sala Fabularna 2 (Mała) (Strefa RPG)

Opis: Świat Warhammera 40,000 jest wielki – w końcu budują go od lat 80 ubiegłego wieku! Jak więc odnaleźć się w zależnościach, układach i hierarchii tego uniwersum, zwłaszcza jeśli chcesz zacząć albo zaczynasz przygodę z RPG w tym uniwersum? Nic prostszego – wpadnij na prelekcję i posłuchaj o systemie Gilead z RPG Wrath & Glory – to prawdziwy świat Warhammera 40,000 w pigułce.

Prowadzący: Marek Kozłowski – Rzucaj Nie Gadaj – Podcast RPG
Miejsce: Sala Fabularna 2 (Mała) (Strefa RPG)

Opis: Zobacz różne twarze Warhammera, przyjdź i dowiedz się, czemu największa kampania Wewnętrzny Wróg od lat przyciąga graczy. Przyjdź i posłuchaj o systemie legendzie, postaramy się odpowiedzieć o tym jak wiele ma twarzy i co nowego w nim można odkryć po latach.

Prowadzący: Jakub Zapała
Miejsce: Sala Fabularna 2 (Mała) (Strefa RPG)

Opis: Warhammer Fantasy ma już czterdzieści lat! Polskie dodatki do czwartej edycji Warhammer Fantasy Roleplay doprowadziły nas do Miasta Białego Wilka, a anglojęzyczne materiały sięgają już Norski i Lustrii. Od czterech dekad Warhammer Fantasy Roleplay rośnie nieprzerwanie i ukazuje nowe oblicza (często pobłogosławione przez Papę Nurgla). Posłuchajcie więc wieści ze Starego Świata i przeglądu planów wydawniczych Copernicus Corporation.

Prowadzący: Wiktor „Agora” Jorman
Miejsce: Sala Fabularna 2 (Mała) (Strefa RPG)

Opis: Prelekcja poświęcona polskiemu wydaniu gry fabularnej Wrath & Glory osadzonej w uniwersum Warhammer 40.000. Skrótowe wprowadzenie do systemu, ogólny zarys rozgrywki i tła fabularnego oraz więcej niż kilka słów o polskim tłumaczeniu – przebieg procesu, problemy napotkane i przezwyciężone podczas prac nad polską wersją, oraz rozwiązania zastosowane przez ekipę tłumaczy. Rzut oka z perspektywy gracza, mistrza gry i tłumacza.

Wydarzenia specjalne. 

Podczas festiwalu przygotowaliśmy dwa szczególne punkty programu. Oto one:

Prowadzący: Rafał Pośnik
Miejsce: Sala Fabularna 1 (Duża) (Strefa RPG)

Opis: Rozpocznijcie z nami wspaniałą przygodę! Żyjemy w erze niewyśnionej. W świecie gdzie mechanika 2d20, niczym rozpędzone hordy Piktów zdobywają szturmem Polskę. Nowe tytuły korzystające z Flagowej Mechaniki Modiphiusa pojawiają się niczym grzyby po Deszczu. Conan od Copernicus Corporation, Achtung Cthulu, Diuna i Fallout od Alis Games. Wraz z Szefem wszystkich szefów Modiphiusa Chrisem Birch porozmawiamy o przyszłości w Polsce i na świecie. Jak to się stało, że 2d20 stało się motorem napędowym tylu różnych systemów i kiedy najlepiej się sprawdza. Na Croma, Odpowiemy na wszystkie pytania nawet takie, o które baliście się zapytać!

PS: Nie zapomnijcie odwiedzić Chrisa podczas dyżuru autografowego! 17.06 – godz. 12:30 w sali Autografy 5 (Strefa RPG). Chris uczestniczy też w innych punktach programu na Pyrkonie. 

Prowadzący: Krzysztof „Jaxa” Rudek – RPGowa Alchemia
Gracze: Wojciech Buliński – To Wszystko Wina Elfów, Maciej Burzykowski – Rzucaj Nie Gadaj – Podcast RPG, Hubert „Jankoś” Jankowski – Stowarzyszenie Topory, Patryk  Ławniczak – Copernicus Corporation
Miejsce: Sala Fabularna 1 (Duża) (Strefa RPG)

Opis: Copernicus Corporation od lat wydaje systemy fabularne spod szyldu wojennego młota. Czy do aktualnie ukazujących się: Warhammer Fantasy Roleplay: 4 edycja, Warhammer Age of Sigmar Roleplay: Soulbound, Warhammer 40,000 Roleplay: Wrath & Glory dołączy Imperium Maledictum? Na tym spotkaniu się tego dowiecie, obejrzycie też na żywo sesję pokazową z Krzysztofem „Jaxą” Rudkiem (RPGowa Alchemia) w roli Mistrza Gry.

Otwarte sesje RPG.

Zarówno organizatorzy festiwalu, jak i nasze wydawnictwo nie mogło zapomnieć o fanach gier fabularnych. Przez cały okres trwania festiwalu będziecie mogli wziąć udział w wielu sesjach RPG!

Te atrakcje znajdziecie w pawilonie 8 będącym RPGralnią! Będą czekać na Was Mistrzowie Gry współpracujący z naszym wydawnictwem! Poprowadzą dwadzieścia sesji w pięciu różnych systemach! Ich dokładny harmonogram znajdziecie poniżej.

Stolik A

Stolik B

Piątek – 16.06

System: Warhammer Age of Sigmar Roleplay: Soulbound
MG:
Kamil „Sythriel” Pruski

Liczba graczy: 2-4
Triggery: choroby, deformacja ciała (demony), przemoc, zepsucie

Opis: Ghyran – Wymiar Życia to zjawiskowe miejsce, w którym flora i fauna wzrastają najróżnorodniejszymi kształtami dzięki opiece Alarielle, Wiecznej Królowej. Ze względu na kwitnące tu życie Ghyran jest też celem ataków Pana Zarazy Nurgle’a. Tym razem zepsucie dosięgnęło Kwiecistego Lasu leżącego kilka dni drogi od miasta Hamerhal Ghyra. Znajdująca się na miejscu drużyna Duszosplecionych staje przed zadaniem – musi ocalić Las, znajdującą się w nim osadę Flowerbash i jej mieszkańców.

System: Warhammer Fantasy Roleplay: 4 edycja
MG:
 Kamil “Sythriel” Pruski

Liczba graczy: 2-4
Triggery: przemoc, śmierć, groza, przerażenie

Opis: Magnus Von Schriftenhalt był utalentowanym magistrem Kolegium Cienia, cenionym badaczem doświadczonym poszukiwaczem przygód oraz waszym przyjacielem.

Był…

Magnus odszedł do królestwa Morra kilka tygodni temu, pożegnaliście go podczas ostatniej drogi i wszystko toczyłoby się dalej własnym torem gdyby nie list.

Zostaliście zaproszeni na odczytanie testamentu przyjaciela, ponoć jesteście w nim ujęci. Co wyniknie z tego nieoczekiwanego spadku? I jaki ma to związek z waszą ostatnią wspólną misją?

System: Warhammer Fantasy Roleplay: 4 Edycja
MG:
Wiktor „Agora” Jorman

Liczba Graczy: 4-5
Triggery: przemoc, graficzne opisy, śmierć, prawo

Opis: Krew, śmierć i podatki. To nieodłączne elementy życia w Cesarstwie. Ten, kto uważa, że jest bezpieczny, sądząc, iż uda mu się umknąć przed cesarskim prawem, jest w błędzie. A prawo, jak to prawo, jest niczym płot – wąż się prześliźnie pod, gryf przeleci nad, a rogacizna z Averlandu stoi. A co czeka grupę poszukiwaczy przygód w pół drogi do Middenheim?

System: The Witcher RPG
MG: Jakub Zapała
Liczba Graczy: 3-5
Triggery: przemoc, potwory, klątwy, poczucie straty

Opis: Rozstaje dróg to miejsce, w którym trakty rozchodzą się w różne strony, a ludzie żegnają ze sobą – często, żeby nigdy się już więcej nie zobaczyć. Przyjaciele po raz ostatni patrzą sobie w twarz. Rodziny wymieniają ostatnie uściski. Niejeden uroni łzę, nim odjedzie w swoją stronę. Ale nie tu. Te rozstaje są inne. Gdy do nich docieracie, zamiast rozejść się każdy w swoją stronę, odruchowo sięgacie po miecze. Z mgły wynurzają się szare sylwetki, które nie wróżą niczego dobrego.

System: Warhammer 40,000 Roleplay: Wrath & Glory
MG: Patryk Ławniczak
Liczba Graczy: 2-4
Triggery: brutalność, przemoc i graficzne opisy związane z nimi

Opis: Gdy urywa się kontakt z Mauzoleum Hephesteum – siedzibą mnichów i miejscem przechowywania ważnego artefaktu Imperium – bohaterowie wyruszają na miejsce w celu zabezpieczenia świętej relikwii w rozpaczliwej próbie zgromadzenia przedmiotów zawierających, choć drobną cząstkę mocy Imperatora i powstrzymania sił ciemności, które zalewają cały system Gilead. Nie są jednak świadomi zła, jakie zalęgło się w klasztorze zbudowanym na odizolowanej od świata wyspie.

System: Warhammer Age of Sigmar Roleplay: Soulbound
MG: Kamil „Sythriel” Pruski
Liczba Graczy: 2-4
Triggery: deformacja ciała (demony), oniryzm, przemoc

Opis: W Krainach Śmiertelnych znajduje się niezliczona ilość Wrót Wymiarów pozwalających na w miarę bezpieczną i szybką podróż. Przybierają przeróżne kształty. Część z nich jest znana mieszkańcom Krain od wieków, inne odkryto niedawno. Niespodziewanie zupełnie nowe wrota pojawiają się w Ulgu. Wyrastają niemalże przed grupą drużyny Duszosplecionych podróżujących przez ten Wymiar. Wypada z nich poturbowany Gromowładny Nieśmiertelny, a za nim… sługi Chaosu.

Sobota – 17.06

System: Conan: przygody w erze niewyjaśnionej
MG: Wojciech „Rudy” Słobodzian
Liczba Graczy: 3-5
Triggery: horror, ciasne pomieszczenia, ciemność, przemoc

Opis: Małe miasteczko pośród wzgórz Nemedi nawiedzają koszmary. Lecz nie te w snach, a te, które materializują się w najciemniejsze noce. Gdy księżyc przesłania chmury, owce na pastwiskach zaczynają się płoszyć, psy skowyczeć, a rano pasterze orientują się, że ze stada ubyło kilka owiec. Lokalni nazywają to Koszmarami z Gór. Lokalna legenda, jedni uważają, że to głupie tłumaczenie na wilki, które porywają owce inni, że to słudzy bogów karzą chciwych. Lecz ostatnio legenda ożyła i zaczęła porywać nie tylko owce, ale też okolicznych mieszkańców. Okolica potrzebuje Bohaterów! Płacą w złocie!

System: Warhammer 40,000 Roleplay: Wrath & Glory
MG: Wiktor „Agora” Jorman
Liczba Graczy: 4-5
Triggery: przemoc, opisy graficzne, śmierć, uprzedzenia, reżim totalitarny

Opis: Kopiec Primus to jeden z ostatnich wielkich bastionów władztwa Imperium w Układzie Gilead. Wielu chciałoby ujrzeć go w płomieniach, kierowanych prymitywną chęcią destrukcji podsyconą przez Mroczne Potęgi. Równie wielu ma ambitniejsze plany związane z gigantyczną aglomeracją i choć nie służą oni bezpośrednio Panteonowi Chaosu, ich machinacje są nie mniejszym, o ile nie większym zagrożeniem dla ocalałych ośrodków władzy Imperium. Jednak nawet w najczarniejszej godzinie pozostaje skrawek nadziei, której ludzkie dusze zawsze będą chciały się chwycić. Czy światło Jego, który zasiada na Złotym Tronie Terry, poprowadzi waszą grupę? Czy może Gilead jest już stracony, a jedyne co pozostanie, to smagane wichrami Osnowy szkielety i rechot Mrocznych Bogów?

System: Warhammer Fantasy Roleplay: 4 Edycja
MG
: Marek Kozłowski – Rzucaj Nie Gadaj – Podcast RPG

Liczba Graczy: 3-5
Triggery: przemoc, brutalność, alkohol, ciemność.

Opis: Chcesz zacząć swoją przygodę z klasyczną i dobrze znaną kampanią Wewnętrznego Wroga? Bardzo dobrze, zapraszamy do rozegrania pierwszego rozdziału przygody tej wspaniałej kampanii. Przygoda czeka!

System: Warhammer Fantasy Roleplay: 4 Edycja
MG
: Marek Kozłowski – Rzucaj Nie Gadaj – Podcast RPG

Liczba Graczy: 3-5
Triggery: przemoc, brutalność, alkohol, ciemność.

Opis: Chcesz zacząć swoją przygodę z klasyczną i dobrze znaną kampanią Wewnętrznego Wroga? Bardzo dobrze, zapraszamy do rozegrania pierwszego rozdziału przygody tej wspaniałej kampanii. Przygoda czeka!

System: Warhammer Fantasy Roleplay: 4 edycja
MG: Jakub Zapała
Liczba Graczy: 3-5
Triggery: lęk wysokości, przemoc, groteska, czarny humor

Opis: Światem przestępczym Miasta Białego Wilka rządzi kilku przebiegłych i okrutnych bandziorów, zwanych Podkrólami. Każdy z nich próbuje ograć pozostałych. No i właśnie ekipa pracująca dla Podkróla Bleydena zwinęła spod nosa ludzi Faceta transport błyskotek. Dumą kolekcji były misternie wykonane jajka ze złota i drogich kamieni. W wyniku zamieszania jajka trafiły do ptasich gniazd na stromych zboczach Fauschalgu, a tamta ekipa kilkaset metrów niżej, rozmazana u stóp góry. Tu właśnie wchodzicie Wy. obecności Łowcy Czarownic…

System: Warhammer 40,000 Roleplay: Wrath & Glory
MG: Patryk Ławniczak
Liczba Graczy: 2-4
Triggery: brutalność, przemoc i graficzne opisy związane z nimi

Opis: Gdy urywa się kontakt z Mauzoleum Hephesteum – siedzibą mnichów i miejscem przechowywania ważnego artefaktu Imperium – bohaterowie wyruszają na miejsce w celu zabezpieczenia świętej relikwii w rozpaczliwej próbie zgromadzenia przedmiotów zawierających, choć drobną cząstkę mocy Imperatora i powstrzymania sił ciemności, które zalewają cały system Gilead. Nie są jednak świadomi zła, jakie zalęgło się w klasztorze zbudowanym na odizolowanej od świata wyspie.

System: Conan: przygody w erze niewyjaśnionej
MG:
Krzysztof „Jaxa” Rudek – RPGowa Alchemia

Liczba Graczy: 3-5
Triggery: przemoc, narkotyki, alkohol, przestępczość zorganizowana

Opis: Wybierzcie się ze mną do pachnącej krwią i mirrą Zamory. To tutaj wsród ciemnych zaułków Conan uczył się złodziejskiego fachu i tutaj poznawał blaski i cienie cywilizacji. Opowiemy sobie wspólnie historię o grupie pochodzących z Omłotu młodych złodziei szykujących się właśnie do swojego pierwszego wielkiego skoku…

System: Conan: przygody w erze niewyjaśnionej
MG:
Wojciech „Rudy” Słobodzian – Rzucaj Nie Gadaj – Podcast RPG

Liczba Graczy: 3-5
Triggery: horror, ciasne pomieszczenia, ciemność, przemoc, robactwo.

Opis: Pałac najwyższego kapłana kultu Boga Pająka jest łakomym kąskiem dla odważnej szajki złodziei. Tajemniczy handlarz artefaktów zatrudnia Bohaterów, aby wykradli berło arcykapłana. Okazja jest idealna, arcykapłan urządza przyjęcie dla znamienitych mieszkańców miasta. Gdy strażnicy będą zajęci pijanymi gośćmi, łatwo prześlizgnąć się do skarbca.

System: Warhammer Age of Sigmar Roleplay: Soulbound
MG:
Daniel „Mycha” Czarnecki – Rzucaj Nie Gadaj – Podcast RPG

Liczba Graczy: 3-5
Triggery: przemoc, brutalność, śmierć, żywe trupy

Opis: Wola Sigmara przemówiła, grupa Duszosplecionych ma rozprawić się z nieczystymi duchami trawiącmi upadłe miasto Tempestfall. Jednak wszechobecne widma nie są tym co może najbardziej martwić, a fakt że dalej, na razy, z miasta dobiegają odgłosy żyjącej metropolii. Czy uda się temu zaradzić grupie śmiałków, kiedy zaginął tam nawet specjalnie posłany Gromowładny?

Niedziela – 18.06

System: Warhammer Fantasy Roleplay: 4 Edycja
MG
: Marek Kozłowski – Rzucaj Nie Gadaj – Podcast RPG

Liczba Graczy: 3-5
Triggery: przemoc, brutalność, alkohol, ciemność.

Opis: Chcesz zacząć swoją przygodę z klasyczną i dobrze znaną kampanią Wewnętrznego Wroga? Bardzo dobrze, zapraszamy do rozegrania pierwszego rozdziału przygody tej wspaniałej kampanii. Przygoda czeka!

System: Warhammer Fantasy Roleplay: 4 Edycja
MG
: Marek Kozłowski – Rzucaj Nie Gadaj – Podcast RPG

Liczba Graczy: 3-5
Triggery: przemoc, brutalność, alkohol, ciemność.

Opis: Chcesz zacząć swoją przygodę z klasyczną i dobrze znaną kampanią Wewnętrznego Wroga? Bardzo dobrze, zapraszamy do rozegrania pierwszego rozdziału przygody tej wspaniałej kampanii. Przygoda czeka!

System: The Witcher RPG
MG: Jakub Zapała
Liczba Graczy: 3-5
Triggery: przemoc, erotyka, klątwa, potwory

Opis: Czasem starczy jedno spojrzenie, by zamienić spokojny wieczór nad morzem w prawdziwą próbę charakteru. Zazdrość, nadzieja, namiętność i złość będą walczyły o lepsze. Wydawało się, że o zachodzie słońca ktoś jeszcze krzyczał „uciekaj!”. Teraz jest już na to za późno. Choć noc wydaje się cicha i płomienie ognisk strzelają ku ciemnemu niebu, wkrótce będziecie musieli zmierzyć się z wypełzającymi z ciemności złymi cieniami. Wtedy ten jeden pocałunek może zadecydować, czy czeka was tryumf, czy zguba.

System: Warhammer Age of Sigmar Roleplay: Soulbound
MG: Kamil „Sythriel” Pruski
Liczba Graczy: 2-4
Triggery: deformacja ciała (demony), oniryzm, przemoc

Opis: W Krainach Śmiertelnych znajduje się niezliczona ilość Wrót Wymiarów pozwalających na w miarę bezpieczną i szybką podróż. Przybierają przeróżne kształty. Część z nich jest znana mieszkańcom Krain od wieków, inne odkryto niedawno. Niespodziewanie zupełnie nowe wrota pojawiają się w Ulgu. Wyrastają niemalże przed grupą drużyny Duszosplecionych podróżujących przez ten Wymiar. Wypada z nich poturbowany Gromowładny Nieśmiertelny, a za nim… sługi Chaosu.

 

System: Warhammer 40,000 Roleplay: Wrath & Glory
MG:
Wiktor „Agora” Jorman

Liczba Graczy: 4-5
Triggery: przemoc, opisy graficzne, śmierć, uprzedzenia, reżim totalitarny

Opis: Wiara potrafi wykrzesać płomień prawości nawet w najzimniejszej i najciemniejszej godzinie. A przynajmniej tak twierdzą głosiciele Adeptus Ministorum przemierzający niskie poziomy kopca Primus na Gileadzie. Czy jednak sama wiara wystarczy? Czy ostatnie cuda, o których plotki roznoszą się z prędkością fali uderzeniowej, są faktycznie boską interwencją Imperatora? Czy Jego światło naprawdę świeci nad Jego ludem trudzącym się na chwałę Imperium? Te wszystkie pytania, heretyckie w samej swej naturze, wymagają odpowiedzi i inwestygacji. Wszakże, jak uczy Imperium, błogosławione są umysły zbyt małe, by wątpić.

Zapisy na wszystkie sesje będą odbywać się przez oficjalną aplikację przygotowaną przez organizatorów.

Zapisy na każdą sesję zaczynają się osiem godzin przed jej rozpoczęciem. 

Konkursy z nagrodami. 

Przyjaciele naszego wydawnictwa z Imaginarium RPG oraz z Segmentum Polonia przygotowali dla Was konkursy, a my ufundowaliśmy nagrody.

O szczegółach przeczytacie poniżej.

Imaginarium RPG

Segmentum Polonia

Miejsce: stoisko Stowarzyszenia „Topory” (Strefa Fantastycznych Inicjatyw)

Opis: Sprawdźcie swoją wiedzę na temat Starego Świata i gry fabularnej Warhammer Fantasy Roleplay. Wszystko w konwencji teleturnieju. W pakiecie klasyczne stanowiska z „grzybkami”. Zabawę poprowadzi Filip Wiącek i Magda „Mizu” Rolewska.

Miejsce: stoisko Stowarzyszenia „Topory” (Strefa Fantastycznych Inicjatyw)

Opis: Sprawdźcie swoją wiedzę na temat Starego Świata i gry fabularnej Warhammer Fantasy Roleplay. Wszystko w konwencji teleturnieju. W pakiecie klasyczne stanowiska z „grzybkami”. Zabawę poprowadzi Filip Wiącek i Magda „Mizu” Rolewska.

Miejsce: teren wioski Segmentum Polonia (Strefa Fantastycznych Wiosek)

Opis: Jak tradycja nakazuje i w tym roku nasz czarny marines sprawdzi waszą wiedzę! Będzie ciężko, niełatwo, pytania wyprują z waszej głębi umysłu wiedzę, o której istnieniu nie wiedzieliście. Ważna informacja jest taka, że ilość miejsc jest ograniczona. Więc szybko się zapiszcie!  Możecie tego dokonać w punkcie medyka polowego pod hasłem „Wiedzówka, jestem gotów!”. W tym roku w konkursie zetrze się ze sobą 7 zespołów, każdy po 3 uczestników.

 

Miejsce: teren wioski Segmentum Polonia (Strefa Fantastycznych Wiosek)

Opis: Konkurs powstał z myślą o wszystkich tych, którzy nie boją się wyrazić swojej wielkiej miłości do Imperatora. Z założenia nie określamy formy, w jakiej zaprezentujecie to zamiłowanie. Dopuszczalny jest zarówno taniec, śpiew, deklamowanie, recytowanie i wszelkie inne formy wyrażania uwielbienia. Ważne jest, by forma ta była dość krótka i zwięzła, trwająca do 5 minut. Nasze jury oceni wasze umiejętności, treść oraz oddanie, jakie wkładanie w jego deklamację.

Do zobaczenia! Festiwal rozpocznie się za:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy