Copernicus Corporation na Festiwalu Copernicon

W dniach 16 – 18 września ponownie spotykamy się na festiwalu Gier i Fantastyki Copernicon.

Toruński festiwal po trzech latach wraca w formie stacjonarnej.

Czego możecie spodziewać się na naszym stoisku?

Nowele z uniwersów Warhammer 40,000, Warhammer Age of Sigmar oraz Warhammer Fantasy. Również całkowite nowości:

• Świątynia Węża – Thanquol i Rozpruwacz Kości – Tom II
• Czas Wilka – Ognisty Brzask – Tom III
• Honor Wilka – Kosmiczny Wilk – Tom VI

Gry fabularne (RPG). Wszystkie wydawane przez nas systemy

• Conan: Przygody w erze niewyśnionej 
Warhammer 40,000 Roleplay: Wrath & Glory
• Warhammer Age of Sigmar Roleplay: Soulbound
• Warhammer Fantasy Roleplay: 4 edycja

The Witcher RPG

Przygotowaliśmy dla Was  promocyjne festiwalowe ceny!

Podręcznik do systemu Conan: Przygody w erze niewyśnionej w wersji kolekcjonerskiej

Na Coperniconie będziecie mieli okazję zapoznać się z oraz nabyć wersję kolekcjonerską podręcznika do systemu Conan: Przygody w erze niewyśnionej.

Wersja kolekcjonerska podręcznika oprawiona w skóropodobny materiał, z złoceniami na okładce i wytłoczeniami pod nimi. Strony złocone na brzegach, rogi podręcznika zabezpieczone metalowymi okuciami. Prawdziwa gratka dla kolekcjonerów i fanów twórczości Roberta E. Howarda!

Podręcznik Główny do gry Conan: Przygody w erze niewyśnionej zawiera:

• Kompletne zasady mechaniki 2d20 opisujące walkę, umiejętności, talenty, czarnoksięstwo i wyposażenie odpowiednie dla rozgrywania przygód w realiach ery hyboryjskiej.
• Obszerny opis świata Conana, od pięknej Akwilonii, przez posępną Cymmerię i spowitą magią Stygię, aż po odległe, parne dżungle Khitaju.
• Wyczerpujące porady dotyczące rozgrywania scenariuszy i kampanii osadzonych w erze hyboryjskiej, pozwalające prowadzącym tworzyć przygody w iście howardowskim stylu.
• Przerażający wrogowie: zbójcy i czarnoksiężnicy, potężne małpy i olbrzymie węże, Dzieci Seta i lodowe olbrzymy, leśne czarty i wreszcie sławne postacie ery hyboryjskiej, takie jak Conan i jego największy nieprzyjaciel, Thoth-Amon.
• Ilustracje wykonane przez najbardziej rozpoznawalnych artystów, mających w swym dorobku dzieła związane z Conanem. Są wśród nich Brom, Tim Truman, Sanjulián, Esteban Maroto, Phrolian Gardner, Simon Bisley, Tomás Giorello i inni.

Gra stworzona we współpracy z cenionymi i nagradzanymi badaczami przygód Conana, dzięki czemu zawarto w niej najbardziej wiarygodne przedstawienie ery hyboryjskiej, jakie kiedykolwiek opracowano na potrzeby gier.

Śmierć na Rzece Reik oraz Niezbędnik Śmierci na Rzece Reik

Wewnętrzny Wróg to kultowa kampania, w którą każdy gracz powinien zagrać przynajmniej raz w życiu. Podczas Coperniconu będziecie mogli nabyć Śmierć na Rzece Reik wraz z niezbędnikiem – jej drugą część przystosowaną do zasad systemu Warhammer Fantasy Roleplay: 4 edycja. 

Śmierć na Rzece Reik

Śmierć na Rzece Reik to druga z pięciu części ponurych i niebezpiecznych przygód Warhammera Fantasy, będących inspiracją dla pokolenia graczy. Wersję reżyserską opatrzono wnikliwym komentarzem z elementami czarnego humoru, sprytnych sugestii, jak poprowadzić kampanię na zupełnie nowe sposoby, oraz uzupełniono wachlarzem mentorów, którzy przygotują twoich graczy na nadchodzące niebezpieczeństwa.

Niezbędnik Śmierci na Rzece Reik

Zioła i ich zastosowanie – bogaty opis ziół występujących na terenach Imperium  wraz z przepisami na kataplazmy, mikstury i napary przygotowywane z ich wykorzystaniem.
Rzeki Imperium – opis najważniejszych rzek przepływających przez Reikland oraz przykładowe spotkania na rzece do wykorzystania podczas przygody.
Dodatkowe zasady obsługi łodzi – nowe zasady wykorzystujące warunki pogodowe, szczegółowe obrażenia łodzi i rzeczne niebezpieczeństwa.
Bohaterowie Niezależni – przykładowe postacie, które można spotkać w czasie rejsów po rzekach Reiklandu.
Stworzenia rzeczne – bestiariusz Stworzeń, które mogą zagrozić rejsowi bohaterów graczy.
Imperator Luitpold –opis luksusowego liniowca rzecznego oraz tajemnic kryjących się w jego obszernych ładowniach i kajutach.
Nowa Profesja – Wojownik Tzeentcha oraz nowe zaklęcia z Tradycji Tzeentcha.

Panele dyskusyjne i prelekcje

Na festiwalu odbędzie się ogromna liczba ciekawych paneli dyskusyjnych i prelekcji. W szczególności zapraszamy Was na te, które sami przygotowaliśmy!

Piątek – 16.09

Prowadzący: Patryk Ławniczak
Lokalizacja: I LO (23) Sala Prelekcyjna RPG 3

Opis: Wrath & Glory to najnowsze RPG ze stajni Copernicus Corporation, które rzuca nas w środek wydarzeń związanych z aktualnymi wydarzeniami w uniwersum Warhammera 40,000. Podczas prelekcji dowiecie się wszystkiego na temat sytuacji w świecie, straszliwych wydarzeń, które doprowadziły do aktualnego stanu galaktyki, a także poznacie stosunek, jaki mają do tego różnorodne frakcje Imperium. Prelekcja prowadzona przez redaktora naczelnego linii Warhammer 40,000 z Copernicus Corporation.

Prowadzący: Jakub Zapała
Lokalizacja: I LO (AULA) Sala Prelekcyjna RPG 1

Opis: Przygodę z czwartą edycją Warhammera zaczęliśmy w miastach nad błotnistym Reikiem. Podręcznik podstawowy i pierwsze dodatki skupiły się na Reiklandzie. Tam też zaczęła się kampania Wewnętrzny Wróg – i to ona właśnie wyprowadziła nas z okolic Altdorfu. Wraz z jej bohaterami ruszamy teraz poznać drogi i bezdroża innych prowincji Imperium i z czasem – reszty Starego Świata. Na tej prelekcji opowiemy trochę o tym, co do Warhammera wychodzi ostatnio i co w najbliższym czasie ukaże się po polsku.

Prowadzący: Krzysztof “Jaxa” Rudek
Lokalizacja: I LO (23) Sala Prelekcyjna RPG 3

Opis: „Age of Sigmar: Soulbound” to najdziwniejsza chyba wersja „Warhammera”. Na porządku dziennym są tu burze płynnego metalu, krasnoludy w swych statkach powietrznych i polujące na dusze podmorskie elfy. To świat łączący arcane-tech, postapokalipsę i mroczne dark fantasy. Tu na jednej sesji można zagrać radosnego „Mad Maxa” tylko po to by na kolejnej zagłębić się w otchłani pełnych upiorów mgieł. Zainteresowani?

Sobota – 17.09

Prowadzący: Krzysztof “Jaxa” Rudek
Lokalizacja: I LO (PNAU) Sala Prelekcyjna RPG 4

Opis: Ostatnio na naszym rynku pojawia się coraz więcej gier z rodziny „2d20”. Już dziś możecie zagrać w „Diunę” i „Conana” a już kolejne tytuły zmierzają na nasze wydawnicze półki. Jak działa ta mechanika? Dlaczego warto grać w oparte o nią gry? Jak ewoluowała? Jakie miewa pułapki? Na te i inne pytania odpowie wam Jaxa!

Prowadzący: Jakub Zapała
Lokalizacja: I LO (AULA) Sala Prelekcyjna RPG 1

Opis: „Witcher RPG” to gra fabularna na motywach powieści Andrzeja Sapkowskiego, na licencji od CD Projekt RED. Na tej prelekcji opowiemy Wam o systemie, szczególnym pomyśle na powiązanie go z grami wideo oraz rozmaitych związanych z nim projektach, w tym „Czwartkach z wiedźminem”. W ostatnim czasie przyspieszyły też znacząco prace nad anglojęzycznymi dodatkami do systemu, a w związku z tym intensywne prace nad ich polskimi wydaniami. Wspomnimy więc o nich i związanych z nimi planach wydawniczych.

Prowadzący: Patryk Ławniczak
Lokalizacja: I LO (AULA) Sala Prelekcyjna RPG 1

Opis: Fani Warhammera 40,000 – zarówno Chaośnicy, jak i Lojaliści – zapraszam na Coperniconowe spotkanie fandomowe! Zaczytujesz się w Herezji Horusa albo innych seriach? Grasz w Dark Heresy RPG lub Wrath & Glory? Z niecierpliwością czekasz na kolejne zapowiedzi premier z tego uniwersum, a może dopiero chcesz w nie wejść, ale nie wiesz, od czego zacząć? W takim wypadku zapraszam! Spotkanie prowadzi Patryk Ławniczak – redaktor naczelny linii Warhammer 40,000 w Copernicus Corporation.

Niedziela – 18.09

Prowadzący: Wiktor “Agora” Jorman
Lokalizacja: I LO (PNAU) Sala Prelekcyjna RPG 4

Opis: Prelekcja poświęcona różnicom, wadom i zaletom dwóch systemów z uniwersum Warhammera 40.000. O Dark Heresy i Wrath&Glory okiem wieloletniego fana uniwersum, gracza, mg i tłumacza.

Otwarte sesje RPG.

Podczas Coperniconu rozegrane zostanie wiele sesji RPG również takich, które poprowadzą nasi współpracownicy. Będziecie mieli możliwość wzięcia w nich udziału. Oto ich lista:

Piątek – 16.09

System: Conan: Przygody w erze niewyśnionej
MG: Krzysztof „Jaxa” Rudek
Liczba Graczy: 4
Triggery: deformacja ciała, graficzne opisy, niewolnictwo, przemoc, zimno
Lokalizacja: I LO (33) Sala Sesji RPG 2

Opis: Grupa nordlandzkich barbarzyńców z rozbitego plemienia rusza w pościg za hyperborejskimi łowcami niewolników. Dowódcą ściganej przez nich grupy jest tajemniczy przybysz z południa. Jakie będą skutki tej konfrontacji?

System: The Witcher RPG
MG: Jakub Zapała
Liczba Graczy:
 3-5
Triggery: brutalność, motywy erotyczne (nieznaczne), okultyzm, potwory
Lokalizacja: I LO (1a) (Piwnice) Sala Sesji RPG 8

Opis: U nas tu Panie spokojnie. Niby po lesie Wiewiórcy siedzą, parobka mi ubili, ale za to wilcy ze głodu wyzdychali. No i rusołki podle młyna mamy. Czasem kogo utopią, jak mego brata. Ale też nenufarów nasadzą. Że troll? Pijaczyna, prawda, i czasem podróżnych zeżre. Za to o most dba. Co ze stodołą, pytacie? Wczora mi zgorzała, jak czarodziejka za leszym goniła. Gdzie koń na pień nabity, tam w knieję zapadli. A tak poza tym, to spokojnie.

System: Warhammer 40,000 Roleplay: Wrath & Glory
MG: Wiktor “Agora” Jorman
Liczba Graczy: 2-5
Triggery: choroby psychiczne, hazard, przekleństwa, przemoc, śmierć, używki
Lokalizacja: 
I LO (37) Sala Sesji RPG 5

Opis:  Losy grupy agentów Imperium rzuconych w mroczną rzeczywistość życia w niższych rejonach kopca na Gilead Primus. Czy bohaterowie osiągną swój cel, czy mimo dobrych intencji, skażą kopiec na zagładę?

Sobota – 17.09

System: Warhammer Age of Sigmar Roleplay: Soulbound
MG:
 Kamil „Sythriel” Pruski
Liczba graczy: 3-5
Triggery: deformacja ciała (demony), oniryzm, przemoc
Lokalizacja: I LO (37) Sala Sesji RPG 5

Opis: W Krainach Śmiertelnych znajduje się niezliczona ilość Wrót Wymiarów pozwalających na w miarę bezpieczną i szybką podróż. Przybierają przeróżne kształty. Część z nich jest znana mieszkańcom Krain od wieków, inne odkryto niedawno. Niespodziewanie zupełnie nowe wrota pojawiają się w Ulgu. Wyrastają niemalże przed grupą drużyny Duszosplecionych podróżujących przez ten Wymiar. Wypada z nich poturbowany Gromowładny Nieśmiertelny, a za nim… sługi Chaosu.

System: The Witcher RPG
MG: Jakub Zapała
Liczba Graczy:
3-5
Triggery: przekleństwa, przemoc, treści o charakterze seksualnym, śmierć, 
Lokalizacja: I LO (1a) (20a) Sala Sesji RPG 23

Opis: Miasteczko szybko obiegła wieść o tajemniczym gościu z odległej Zerrikanii. Podobno ma on ze sobą ozdobną skrzynię, a w niej, zapewne, egzotyczne skarby. Pewności nie ma nikt, ale cóż innego może się tam kryć? W każdym razie przybysz szuka podobno śmiałków, którzy podejmą się czegoś, co nazywa „Próbą Złotych Zasad”. Trudno powiedzieć, co ma na myśli – ale samo wspomnienie o złocie brzmi zachęcająco.

System: Warhammer Fantasy Roleplay: 4 edycja
MG: Michał “PanMajk” Mike
Liczba Graczy: 3-5
Triggery: przekleństwa, przemoc, śmierć
Lokalizacja: I LO (1a) (Piwnice) Sala Sesji RPG 8

Opis: “My, synowie Grungniego, piliśmy z gorzkich wód nieszczęścia, ale przetrwaliśmy to. Dopóki choćby jeden krasnolud oddycha, będziemy walczyć ze złem, które nas napadło i nigdy, przenigdy się nie poddamy.”
Hengist Kamienny Brzuch, Długobrody

Gdy stawką jest honor, Krasnolud nie cofnie się przed niczym. Najważniejsze to wypełnić ostatnią wolę Wielkobrodego. Nie ważne, że trzeba przedrzeć się przez ziemie zielonoskórych. – Krasnoludy wyruszają na najważniejszą misję w ich życiu. Być może ostatnią… 

System: Warhammer 40,000 Roleplay: Wrath & Glory
MG: Wiktor “Agora” Jorman
Liczba Graczy:  2-5
Triggery: choroby psychiczne, hazard, przekleństwa, przemoc, śmierć, używki
Lokalizacja:
 I LO (Piwnice) Sala Sesji RPG 16

Opis:  Losy grupy agentów Imperium rzuconych w mroczną rzeczywistość życia w niższych rejonach kopca na Gilead Primus. Wszystko, co mogło, wzięło w łeb, teraz pozostaje jedynie walka o życie i modlitwa. O ocalenie. I o niezbyt wysoki rachunek…

System: Conan: Przygody w erze niewyśnionej
MG: Krzysztof „Jaxa” Rudek
Liczba Graczy: 4
Triggery: deformacja ciała, graficzne opisy, niewolnictwo, przemoc, zimno
Lokalizacja: I LO (33) Sala Sesji RPG 2

Opis: Grupa nordlandzkich barbarzyńców z rozbitego plemienia rusza w pościg za hyperborejskimi łowcami niewolników. Dowódcą ściganej przez nich grupy jest tajemniczy przybysz z południa. Jakie będą skutki tej konfrontacji?

System: Warhammer Fantasy Roleplay: 4 edycja
MG: Michał “PanMajk” Mike
Liczba Graczy: 3-5
Triggery: choroby psychiczne, hazard, przekleństwa, przemoc, przemoc seksualna, śmierć, używki
Lokalizacja:
I LO (38) Sala Sesji RPG 6

Opis: Klub „Schmutz“ to typowy klub dla bogaczy mieszczący się na jednej z ulic Południowego Brzegu – dzielnicy Altdorfu. Nie różni się prawie niczym od innych takich klubów rozsianych po całej stolicy Imperium. Czy aby na pewno ? Pięciu nieznajomych sobie osób podejmuje wspólne wysiłki by dostać się do wnętrza klubu i odzyskać pewną księgę.

System: Warhammer Age of Sigmar Roleplay: Soulbound
MG:
 Kamil „Sythriel” Pruski
Liczba graczy: 3-5
Triggery: deformacja ciała (demony), oniryzm, przemoc
Lokalizacja: I LO (37) Sala Sesji RPG 5

Opis: W Krainach Śmiertelnych znajduje się niezliczona ilość Wrót Wymiarów pozwalających na w miarę bezpieczną i szybką podróż. Przybierają przeróżne kształty. Część z nich jest znana mieszkańcom Krain od wieków, inne odkryto niedawno. Niespodziewanie zupełnie nowe wrota pojawiają się w Ulgu. Wyrastają niemalże przed grupą drużyny Duszosplecionych podróżujących przez ten Wymiar. Wypada z nich poturbowany Gromowładny Nieśmiertelny, a za nim… sługi Chaosu.

Sesje RPG społeczności.

Nie tylko my tworzymy program Festiwalu. Robią to też członkowie i członkinie społeczności i szeroko pojętego fandomu RPG. Oto one:

Piątek – 16.09

System: Dark Heresy: 2 edycja
MG: Hubert “reGed” Makowiecki
Triggery: przekleństwa, przemoc, samookaleczeznie, samobójstwo, śmierć, używki, hazard, choroby psychiczne, tematyka wykluczeń i dyskryminacji
Lokalizacja: I LO (1a) (2a) Sala Sesji RPG 18

Opis: Wasze życie nie ma żadnej wartość, właśnie dlatego dowództwo postanowiło wysłać was na tą samobójczą misję. Herszt zielonoskórych nie może dostać się do serca wykopalisk. Prawdopodobnie zginiecie, ale nie znaczy to, że nie możecie się przy tym dobrze bawić.

System: Conan: Przygody w erze niewyśnionej
MG: Sebastian “Złotysmok” Buczyński
Triggery: przekleństwa, przemoc, śmierć, hazard, tematyka wykluczeń i dyskryminacji
Lokalizacja: I LO (1a) (8a) Sala Sesji RPG 20

Opis: Po upadku królowej Gedren ziemie znajdujące się pod jej władaniem zostały rozerwane przez ciemiężone do tej pory ludy. Jej generałowie zostali zabici w bratobójczych walkach o władzę albo przez ludy, które do tej pory cierpiały z ich rąk. Jednak nie dla was śmiałkowie taki los.

System: Conan: Przygody w erze niewyśnionej
MG: Jacek Duch (Graj Kolektyw)
Triggery: przekleństwa, przemoc, treści o charakterze seksualnym, samobójstwo, śmierć 
Lokalizacja: I LO (31) Sala Sesji RPG 1

Opis: Gorącą atmosferę Coperniconu schłodzić może jedynie zimne górskie powietrze Nordheimu, gdzie rozegra się iście Howardowska saga. Dawne waśnie, klanowe układy, głębokie uczucia, bohaterskie czyny i starożytna magia zderzą się ze sobą zalewając górskie szczyty blaskiem krwistej purpury. Scenariusz do “Conana – Przygody w Erze Niewyśnionej” w iście północnym stylu! Na Croma! Będzie się działo…

Sobota – 17.09

System: Warhammer Fantasy Roleplay:  2 edycja
MG: Magdalena “IZMA” Czyżnikiewicz
Triggery: przekleństwa, przemoc, treści o charakterze seksualnym, przemoc o charakterze seksualnym, samookaleczenie, samobójstwo, śmierć, używki, choroby psychiczne, relatywnie często występujące fobie (np. arachnofobia, klaustrobia, hemofobia), tematyka wykluczeń i dyskryminacji, full touch (możliwy bezpośredni kontakt fizyczny między uczestnikami za obopólną zgodą)
Lokalizacja: I LO (39) Sala Sesji RPG 4 

Opis: A co jeśli znajdziecie się pod ziemią? A co jeśli zakopano was żywcem? A co jeśli przeżyjecie i znajdziecie osoby za to odpowiedzialne? A co jeśli obudzicie się na nieznanych ziemiach? A co jeśli macie tylko siebie? A co jeśli… No właśnie “A co jeśli…” to pytanie powtarza sobie każdy. Pora znaleźć odpowiedź na pytania powyżej, jak i inne, które dopiero los przed wami postawi.

System: Warhammer Fantasy Roleplay:  4 edycja
MG: Aleksander H.
Triggery: przekleństwa, przemoc, treści o charakterze seksualnym, przemoc o charakterze seksualnym, samookaleczenie, samobójstwo, śmierć, używki, hazard, choroby psychiczne, relatywnie często występujące fobie (np. arachnofobia, klaustrobia, hemofobia), tematyka wykluczeń i dyskryminacji, full touch (możliwy bezpośredni kontakt fizyczny między uczestnikami za obopólną zgodą)
Lokalizacja: I LO (Piwnice) Sala Sesji RPG 9 

Opis: A sheep in wolf’s clothing – klasyczna przygoda ze zbioru One Shot in Reikland. Pełna humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

System: Warhammer Fantasy Roleplay:  2 edycja
MG: Damian “Lucjan” Dąbrowski
Triggery: przekleństwa, przemoc, samookaleczenie, samobójstwo, śmierć
Lokalizacja:I LO
(Piwnice) Sala Sesji RPG 17

Opis: Gracze zmierzą się z wieloma trudnymi wyborami. Głównym celem waszych bohaterów będzie odgadnięcie, kto tak naprawdę zamordował Strigan.

System: Conan: Przygody w erze niewyśnionej
MG: Sebastian “Złotysmok” Buczyński
Triggery: przekleństwa, przemoc, śmierć, hazard, tematyka wykluczeń i dyskryminacji
Lokalizacja: I LO (Piwnice) Sala Sesji RPG 11

Opis: Po upadku królowej Gedren ziemie znajdujące się pod jej władaniem zostały rozerwane przez ciemiężone do tej pory ludy. Jej generałowie zostali zabici w bratobójczych walkach o władzę albo przez ludy, które do tej pory cierpiały z ich rąk. Jednak nie dla was śmiałkowie taki los.

System: Conan: Przygody w erze niewyśnionej
MG: Sebastian “Złotysmok” Buczyński
Triggery: przekleństwa, przemoc, śmierć, hazard, tematyka wykluczeń i dyskryminacji
Lokalizacja: I LO (Piwnice) Sala Sesji RPG 11

Opis: Po upadku królowej Gedren ziemie znajdujące się pod jej władaniem zostały rozerwane przez ciemiężone do tej pory ludy. Jej generałowie zostali zabici w bratobójczych walkach o władzę albo przez ludy, które do tej pory cierpiały z ich rąk. Jednak nie dla was śmiałkowie taki los.

Niedziela – 18.09

System: Warhammer 40,000 Roleplay: Wrath & Glory
MG: Piotr Wyjadłowski
Triggery: przekleństwa, przemoc, treści o charakterze seksualnym, samookaleczenie, samobójstwo, śmierć, używki, hazard, choroby psychiczne, relatywnie często występujące fobie (np. arachnofobia, klaustrobia, hemofobia)
Lokalizacja: I LO (Piwnice) Sala Sesji RPG 10

Opis: Okręt transportujący Kosmicznych Marines ulega awarii podczas podróży przez Osnowę. Niezliczone hordy demonów zaczynają wdzierać się na pokład pozbawiony specjalnych pól siłowych. Jak daleko posuną się niedobitki załogi, żeby przetrwać?

System: Conan: Przygody w erze niewyśnionej
MG: Sebastian “Złotysmok” Buczyński
Triggery: przekleństwa, przemoc, śmierć, hazard, tematyka wykluczeń i dyskryminacji
Lokalizacja: I LO (Piwnice) Sala Sesji RPG 11

Opis: Po upadku królowej Gedren ziemie znajdujące się pod jej władaniem zostały rozerwane przez ciemiężone do tej pory ludy. Jej generałowie zostali zabici w bratobójczych walkach o władzę albo przez ludy, które do tej pory cierpiały z ich rąk. Jednak nie dla was śmiałkowie taki los.

Prelekcje i sesje RPG będą odbywać się w budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Poniżej znajduje się mapka, dzięki której z łatwością dotrzecie do budynku. 

Pełny program atrakcji dostępnych podczas tegorocznej edycji festiwalu znajdziecie TUTAJ.

Do zobaczenia! Festiwal rozpocznie się za:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy